Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Veletrh ITEP opět otevírá své brány turistům

article

Některé stánky lákají už cyklistickým posterem

Dnes otevřel své brány 12. ročník 3. největšího veletrhu cestovního ruchu v ČR - plzeňský ITEP. Po tři dny nabízejí vystavovatelé v obou halách plzeňské TJ Lokomotiva v Úslavské ulici bohatý program. Cyklisté zde každoročně hledají tipy na výlety a vhodné destinace. Bývají tu představeny i některé zajímavé novinky. Jaké to jsou letos?

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 21.09.2017

testLetos se veletrhu účastní více než 140 vystavovatelů oproti 132 loňským. Je zde také několik vystavovatelů ze zahraničí. Můžete tak získat propagační materiály z různých koutů naší vlasti, ale třeba i z Bavorska, kam mnozí cyklisté z Plzeňského kraje stále častěji vyjíždějí na jednodenní výlety. K dispozici jsou návštěvníkům informační brožury, mapy, cyklomapy, letáky, nabídky pobytů, hotelů a další propagační materiály z oblasti cestovního ruchu, a to nejen z Česka, ale i z Polska, Chorvatska, Německa, Rakouska nebo Slovenska. Národní park Šumava představí hravou formou své přírodní krásy. Dá se očekávat, že největším lákadlem pro cyklisty bude nová cyklomapa Brd, kterou čerstvě vydalo EKOcentrum Orlov ve spolupráci s Plzeňským a Středočeským krajem. Jde o mapu v měřítku 1:50 000, s doplněným mapovým podkladem od značky Shocart. Pěkné cyklistické mapy a brožury najdete také na stáncích vystavovatelů z Bavorska. Na veletrhu ITEP 2016 má svůj stánek také plzeňské nakladatelství Cykloknihy, které už nyní nabízí nový kalendář ze starých cyklistických plakátů, a samozřejmě čerstvé i starší tituly z pera známých cyklocestovatelů. testPlzeňská cestovní kancelář Intertrans nabízí kromě poznávacích, pobytových a tematických zájezdů také cyklistické zájezdy po Evropě. Vystavuje zde většina českých a moravských krajů, a tak můžete získat informace o téměř všech turisticky zajímavých regionech v ČR. Můžete tak získat třeba Průvodce po Labské stezce, nebo nejaktuálnější cyklomapu Olomouckého kraje.

 

Třináctý ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP se letos uskuteční od 21. do 23. září, návštěvníkům bude otevřen denně od 10:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 17:00 hodin v prostorách hal TJ Lokomotiva v Úslavské ulici č. 75 v Plzni na Slovanech (v mapě zde). 

Přečtěte si také

Trasy pro cyklovýlety - sekce našeho webu, kde najdete tipy na cyklovýlety v našem kraji

AKCE - sekce našeho webu, kde najdete chronologicky pozvánky na  cyklistické i cykloturistické akce v našem kraji i mimo něj

 

Fotogalerie