Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Veletrh ITEP se opět otevírá turistům

article

Cyklistické materiály najdete také na stánku našich bavorských sousedů

Dnes otevřel své brány 14. ročník 3. největšího veletrhu cestovního ruchu v ČR - plzeňský ITEP. Tři dny nabízejí vystavovatelé v obou halách plzeňské TJ Lokomotiva v Úslavské ulici bohatý program. Cyklisté zde každoročně hledají tipy na výlety a vhodné destinace. Bývají tu představeny zajímavé novinky. Jaké to jsou letos?

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 20.09.2018

testLetošního veletrhu ITEP se účastní na 130 vystavovatelů oproti 140 loňským. Je zde také několik vystavovatelů ze zahraničí, např. z Jamaiky a Číny. Můžete tak získat propagační materiály z různých koutů naší vlasti, ale třeba i z Bavorska, kam mnozí cyklisté z Plzeňského kraje stále častěji vyjíždějí na jednodenní výlety. K dispozici jsou návštěvníkům informační brožury, mapy, cyklomapy, letáky, nabídky pobytů, hotelů a další propagační materiály z oblasti cestovního ruchu, a to nejen z Česka, ale i z Německa, Rakouska nebo Slovenska. Zajímavý sortiment publikací i naučných her nabízí na svém stánku Národní park Šumava. Cyklisty bude asi zajímat nová mapa barokních cyklotras na severním Plzeňsku na stánku Plzeňského kraje. K té si ale nezapomeňte vzít doprovodný letáček, ve kterém najdete kromě podrobnějších informací i možnosti, jak si tzrsy v případě potřeby zkrátit (na velké mapě tuto zkratky nejsou). EKOcentrum Orlov, na stánku Brd ve druhé hale představuje také nový geopark Barrandien. Na veletrhu ITEP 2018 má svůj stánek také plzeňské nakladatelství Cykloknihy, které už nyní nabízí nový kalendář ze starých cyklistických plakátů, a samozřejmě čerstvé i starší tituly z pera známých cyklocestovatelů. Vystavuje zde většina českých a moravských krajů, a tak můžete získat informace o téměř všech turisticky zajímavých regionech v ČR. Můžete tak získat třeba Průvodce po Labské stezce, nebo nejaktuálnější cyklomapu Moravskoslezského kraje.

 

Na pódiu v hlavní hale vystupují zajímaví hosté - včera například malíř Jan Sovák, který bývá označován za novodobého Zdeňka Buriana. Jeho kresby, se kterými prorazil v Americe, mohli vidět diváci na pódiu při rozhovoru, který tohoto špičkového umělce představil. Právě on je totiž autorem postavy vědce a cestovatele Věnceslava Brábka, který má veřejnosti představit nově vznikající geopark Barrandien na území Středočeského a Plzeňského kraje.

 

Čtrnáctý ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP se letos uskuteční od 20. do 22. září, návštěvníkům bude otevřen denně od 10:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 17:00 hodin v prostorách hal TJ Lokomotiva v Úslavské ulici č. 75 v Plzni na Slovanech (v mapě zde). 

Přečtěte si také

Trasy pro cyklovýlety - sekce našeho webu, kde najdete tipy na cyklovýlety v našem kraji

AKCE - sekce našeho webu, kde najdete chronologicky pozvánky na  cyklistické i cykloturistické akce v našem kraji i mimo něj

 

Fotogalerie