Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Veletrh Regiontour cyklistům

article

Již tradičně se na začátku roku konají v Brně veletrhy cestovního ruchu REGIONTOUR & GO. V jedné z největších hal brněnského výstaviště byly k vidění expozice krajů, měst, či subjektů cestovního ruchu jako jsou např. CzechTourism či Klub českých turistů. Přestože hlavním tématem letošního ročníku byla kongresová a incentivní turistika, propagační materiály pro cyklisty jste mohli najít téměř na každém stánku - od prostých map a schematických nákresů, až po mapové soubory s podrobně popsanými tipy na cyklovýlety.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 12.01.2008

Většina materiálů byla zdarma a tak si ti, co hledali informace o nových destinacích, přišli opravdu na své. Kdo zavítal na stánek nakladatelství SHOCART, mohl získat cyklomapy ze starší ediční řady formátu 20 x 10cm jen z a 10 Kč/ks. Jednotlivé kraje většinou své materiály pro cyklisty měly už dříve a tak jsem moc novinek neobjevila. Na stánku kartografie Machovský bylo možné získat cykloturistické mapy Moravy, které tvoří osm samostatných map v měřítku 1: 150 000. Další tip na Víkend na kole v jižních Čechách byl v tiskové podobě k dispozici na stánku Nadace Jihočeské cyklostezky. Tato zdařilá ediční řada má již 7 dílů a poskytuje kompletní informaci pro ty, co se rozhodnou strávit víkend na kole na jihu Čech.

 

Pokud jste letošní Regiontour nenavštívili, ten příští si rozhodně nenechte ujít! Hlavní téma v lednu 2009 by totiž mělo být cykloturistika.

 

Odkazy

http://www.machovsky.cz/
http://www.jihoceske-cyklostezky.cz/