Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Velikonoční pozdrav z velikonoční trasy

article

Velikonoce jsou svátky jara a tak jsme se vydali hledat jeho první projevy na Plzeňsku. Co jsme na našem výletě viděli?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 03.04.2010
Vstoupit do diskuse (0)

testNaše výlety, které pravidelně o víkendech na kolech podnikáme, jsou zajímavé nejen tím, kudy jedeme, ale i tím, co na nich objevíme. Takzvané objevitelské trasy překvapí často i mne. A to když někdo z těch, co se mnou jezdí, prozradí, že zná nějaké zajímavé místo při trase. Jindy stačí směrovka k neznámému místu nebo informace z tabule, kterou neplánovaně potkáme. Tak se nám někdy podaří objevit opravdu jedinečné místo. Předloni jsme takto objevili louku plnou modrých kostaců (Iris sibirica), zříceninu barokní sýpky obklopenou lánem fialek, loni pak bledulové plantáže. Asi se ptáte, kde všechna ta zajímavá místa můžete hledat, že? Ale to by bylo příliš jednoduché, kdybych vám to prozradila. Co byste měli z toho objevování? Chcete-li taková místa poznávat, zkuste se někdy přidat. Třeba i vy znáte místo tady v okolí, kde jsme ještě nebyli a bude to pro nás další objevování.

 

testPoznáte tedy, kde jsme fotili naše velikonoční pozdravení s cyklistickými vajíčky od Jardy a Blanky Sobotových? Vašek je pěkně naaranžoval  mezi bledule a já fotila. Pokud místo znáte (prozradím jen, že není tak vzdálené) napište do redakce. První správnou odpověď odměním knihou z nakladatelství Cykloknihy o putování Lucky a Michala na hliníkovém oři divokým západem, aby vás velikonoční zajíček nepokakal...

 

Ti, co se mnou místo již navštívili, jsou ze soutěže automaticky vyřazeni.

 

Chcete-li se přidat k našim objevitelským trasám, napište si o zařazení do cykloadresáře a někdy to s námi zkuste. K nováčkům jsme schovívaví a pokud jsou pomalejší, tak na ně čekáme. Zda vám vyhovuje tempo ale zjistíte jedině tak, že to vyzkoušíte. Chce to jen trochu odvahy. Teď na jaře je nejvhodnější doba zkusit se přidat, neboť po dlouhé na sníh bohaté zimě ještě nejezdíme tak dlouhé trasy, tak neváhejte!

 

 

Náš tip

 

Pokud si připravujete cyklovýlety sami, nechte se inspirovat v naší sekci Zajímavá místa, kde najdete mimo jiné Přírodní památky a rezervace, Památné stromy nebo Technické památky  často i s popisem přístupu na kole. Pokud si budete chtít ušetřit práci, můžete se vydat na cykloprohlídku - cyklovýlet pro veřejnost, kde se na jednotlivých zastávkách o zajímavostech dovíte více z výkladu průvodce.

 

Diskuse (0)

Vstoupit do diskuse