Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Z Nové Hospody na Valchu po nové cyklostezce

article

V minulém týdnu se cyklisté projeli pro trase speciální cykloprohlídky po nových cyklostezkách v Plzni. Jedna cyklostezka ale mezi nimi nebyla. Budování cyklistického propojení Valchy s Novou Hospodou bylo totiž zahájeno až v těchto dnech. Další část městského okruhu s číslem 2151 tak získá do konce letošního roku kvalitní povrch.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 24.09.2008

Nová cyklostezka bude mít  v prvním úseku u Nové Hospody (v délce asi 350m) prašný povrch a bude určena cyklistům a pěším. Dalších přibližně 1250m bude zpevněno asfaltovým kobercem, neboť v tomto úseku budou po stezce jezdit i vozidla lesní správy. Pro cyklisty tak bude zajištěn kvalitní povrch bez ohledu na to, zda po komunikaci projede lesní technika. To bývá často problém, zejména v zimních měsících a na jaře, kdy jsou cesty nasáklé vodou. Cesta, která je v letních měsících bez problémů průjezdná se mnohdy změní přímo v oraniště.

 

testVybudování nové cyklostezky mezi Valchou a Novou Hospodou ocení zejména ti, co si chtějí ušetřit dlouhou cestu na Novou Hospodu nebo Skvrňan přes Borská pole. Stezka přes les mezi Valchou a Novou Hospodou tuto vzdálenost časově zkrátí, což uvítají zejména Ti, co na kole pravidelně dojíždějí do práce. Rekreačním cyklistům se pak otevře nová přírodní lokalita pro příměstskou odpolední či víkendovou cyklistiku. Cyklotrasa 2151, jíž je nová cyklostezka součástí, se na Valše napojuje na mezinárodní cyklotrasu č.3 Praha-Plzeň-Regensburg, v Nové Hospodě se lze po překonání Domažlické projetím Prostřední ulicí a ulicí K Plzni napojit na CT 2258, po které lze dojet do Vejprnic. Právě tam byly letos na jaře otevřeny nové cyklostrasy, které najdete v prospektu Vejprnice na kole - cyklotrasa č. 2259 a 2258.

 

 

Nutno dodat, že díky  kvalitně připravenému projektu získalo město Plzeň na tuto akci finační dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, takže  z celkových nákladů 5,37 milionů korun zaplatí ze svého rozpočtu jen necelé tři.

 

 

 

 

Odkazy

http://www.sfdi.cz