Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Zájem o brdský cyklobus plzeňské ČSAD mile překvapil

article

Stačí jen nasednout - tento autobus je klimatizovaný.

Lákavá destinace a vhodný spoj - to je to, co přinesl pro letošní sezónu cyklistům Brdský cyklobus. Od 21. června jezdí o víkendech údolím řeky Úslavy přes Spálené Poříčí po úpatí Brd až do Rožmitálu. Cyklistům umožnil pohodovou cestu do vyšších poloh, odkud mohou projet nově vyznačené cyklotrasy ve vojenském újezdu Brdy, které jsou přístupné právě o víkendech. ČSAD autobusy Plzeň mohou být spokojené - zájem cyklistů předčil jejich očekávání.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 30.07.2008

test„První víkend, kdy cyklobus zahájil provoz, se do Brd vydalo jen pár cyklistů. Nebylo ale moc pěkné počasí. Další víkend, kdy bylo ideální cyklistické počasí, se na některé dokonce nedostalo, říká ředitel akciové společnosti ČSAD autobusy Plzeň Miroslav Hucl. „Nasadili jsme proto větší přívěs s kapacitou na 40 kol. Nyní jezdí v průměru 20-25 cyklistů,” říká. „Asi tak 10-12 z nich si místo předem rezervuje,” dodává. Cyklisté se nechají vyvézt daleko za Plzeň a odtud se pak vracejí k Plzni. Cyklobus využijí při zpáteční cestě většinou jen na kratší úsek. Využívání brdského cyklobusu plzeňské ČSAD monitorují. Pokud o něj bude stále takový zájem, zvažují prodloužit jeho provoz i po 14. září 2008.

 

O prodloužení linky projevil zájem Beroun. Tato možnost je nyní v jednání a bude záviset na finančních možnostech zainteresovaných. Zvažuje se i zavedení dalšího cyklobusu třeba do Českého lesa. I zde bude řešení závislé na finančních prostředcích. „Cyklobus si totiž na svůj provoz jen z jízdného nevydělá, říká Miroslav Hucl. „Hledáme tedy podporu u dalších subjektů, kterým na rozvoji cykloturistiky v kraji záleží, dodává.

 

O Brdském cyklobusu jsme již psali v článku Od června do září bude jezdit Brdský cyklobus. V tomto článku najdete i jízdní řád a informace o tom, jak si místo zarezervovat.