Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Závodili na vlastní pohon proti motorům

article

Všichni čtyři na startu před FN Lochotín

V úvodu letošního Týdne mobilty se v Plzni opět postavili do boje o čas při jízdě po městě různé dopravní prostředky: kolo, koloběžka, veřejná doprava a auto. Start  byl na parkovišti před fakultní nemocnicí na Lochotíně, cíl na hlavním nádraží ČD v Plzni. Do boje se tentokrát ke kolu přidala i koloběžka. Rozdíly byly tentokrát výraznější. Závod byl odstartován dnes v 16 hodin...

Autor: cykloRADKA(text), Jana KRAUSOVÁ (foto) Aktualizace: 16.09.2010
Vstoupit do diskuse (0)

Přesvědčit některé řidiče aut, že jízda jejich miláčkem je ztráta času, která nepřispívá ani zdraví řidiče ani zdraví našeho města, to lze jen těžko. Lépe to jde s argumemty. Letos je chtěli získat plzeňské Děti Země závodem dopravních prostředků na čas. Na rozdíl od minulého závodu zasáhla tentokrát do klání koloběžka a její zkušený řidič Milan Vřešťál. Do sedla kola nasedl Daniel Rajdl. Dámy pak využily motorizované dopravy - Barbora Ottová jela autem, Denisa Kuncová městskou hromadnou dopravou. Z fakultní nemocnice vyjela autobusem číslo 33, pak musela přestoupit na tramvaj číslo 1. „Tramvaj jela hrozně pomalu,” trochu si postěžovala.

A co náš cyklista? „Jelo se mi dobře. Jel jsem tak, abych neporušil dopravní předpisy, což se mi také podařilo. Kdyby kolega koloběžkář nejel tak rychle z kopce, bylo by to ještě lepší,” řekl Dan Rajdl v cíli. A jak to dopadlo? Kolo a koloběžka využili zkratky kolem Fakultní nemocnice a vyhnuli se tak křižovatkám se semafory. Naše reportérka Jana Krausová stačila udělat jen dvě fotografie hned na startu a pak jen parkování kola v cíli. A  to nejezdí vůbec pomalu - prostě byl to pěkný fofr. Koloběžkář vedl, kolo mu bylo v patách. Celkový rozdíl: první koloběžka - 12 min 37 sec, druhé kolo - 13 min 25 sec. Za nimi vzápětí na nádraží dorazila Denisa Kuncová, která využila hromadnou dopravu. Sudí Martin Hyťha jí naměřil čas 14 min 52 sec. Jako poslední dojela Barbora Ottová. Autem jí cesta i s povinným parkováním trvala 22 min 3 sec. Tak co, nezkusíte to také na kole či koloběžce?

Kolo versus auto a MHD v Plzni -  článek o závodě dopravních prostředků na čas v Plzni v roce 2008