Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Žlutý anděl pro cyklisty?

article

Se zajímavou službou přišel letos Cyklo Klub Kučera Znojmo. Toto zájmové sdružení již od roku 2003 provozuje za podpory sponzorů na základě uceleného projektu tzv. Místa technické a první pomoci v oblasti Národního parku Podyjí a na přilehlých cyklotrasách. Tento jediný ucelený systém bezplatné pomoci, který nemá v Evropě obdoby, se letos rozšířil o službu MOBILE SERVICE POINT – Žlutý anděl pro cyklisty a se začátkem sezóny příští přibude i CYKLOTOUR – Informační linka.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.11.2007

Systém bezplatné pomoci pomohl již stovkám cyklistů, kteří se dostali do technických potíží nebo měli zdravotní problém. Z původních 6 stanovišť technické a první pomoci v roce 2003 se letos služba rozšířila na 20 stanovišť, čímž se stala dostupná v celé oblasti Znojemska, zejména na nejnavštěvovanějších cyklotrasách (Moravská vinná, Greenways Praha – Vídeň). Stávající systém míst technické a první pomoci letos posílil o MOBILE SERVICE POINT – Žlutý anděl pro cyklisty a od začátku turistické sezóny 2008 na Znojemsku bude navíc rozšířen o CYKLOTOUR – Informační linku. Na lince CYKLOTOURu bude možné si zjistit informace o cyklistických prodejnách, opravnách, restauracích, ubytování, bankomatech až po zajištění opravy kola přímo v terénu, či jeho přepravu, popř. zapůjčení náhradního. Asistenční vůz Škoda Octavia vybavený na náročné opravy kol pak na vyžádání zajistí servis přímo u volajícího v terénu.

Pilotním verzí na Znojemsku se tak rozjíždí projekt, který má nabídnout zajímavou službu v dalších letech i v jiných cyklisticky frekventovaných oblastech České republiky. A co s nepojízdným kolem na Plzeňsku? Zatím máme jen dvě možnosti - dojít k nejbližší vlakové zastávce a dojet domů vlakem, nebo si zavolat někoho známého, kdo nás i s kolem odveze autem domů. Nic naplat – obě tyto varianty nám můžou pokazit výlet nebo dokonce celou dovolenou. Nezbývá tedy než doufat, že podobná služba jako na Znojemsku bude v budoucnu k dispozici i na Plzeňsku a místo neplánovaně skončeného cyklovýletu bude možné problém na trase řešit jen delší zastávkou na opravu.

 

 

Odkazy

http://www.cykloklub.kucera-zn.cz/