Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Brdy s průvodcem: „Na bajku okolo brdských studánek“

article

Z Mirošovského nádraží Mirošov-město  se vydáme po cestách i cestičkách brdskými lesy. Podle bikerského pravidla cesta je cíl se projedeme po lesních cestách  a sem tam zastavíme na pěkných místech nebo u studánky. Trasa je určena hlavně bikerům, kteří mají rádi konce a neradi jezdí po asfaltu.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 28.06.2018

DEN KONÁNÍ: So či Ne  start v 9.15h

SRAZ: v 9.10h nebo ve 13.00h na zastávce Mirošov-město, žel. stanice na znamení (lokálka od Rokycan přijíždí 8:50h či 12.50h) (v mapě)

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíme Záborecké rybníky, singltrek na hranici CHKO s výhledem na Hory u Mirošova, vyhlídka na Přední Bahna, studánky u Planýrky, vyhlídku na Padrťské pláně, sjezd terénem ke hrázi mezi Padrťáky, Padrťskou hráz s vyhlídkou na oba rybníky, pozůstatky strážní věže na Padrti, vyhlídku nad lomem Palcíř, průjezd střelnicí Kolvín, studánky pod hradem Dršťka, studánku Pod Záborčím, a pramen železité vody s mlýnky.

DÉLKA
cca 40 km, max. 6 hod vč. zastávek návrat kolem 14.00 h do Mirošova k restauraci U Kozlerů

NÁROČNOST
střední, až vysoká, technicky náročnější, pro rodiny s dětmi: nevhodná, možno velké a vyježděné děti od 12ti let pouze v doprovodu rodičů (1 dítě, 1 dospělý)

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné 

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.) - po cestě není možné doplnit vodu ani koupit něco k snědku, náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA
Zaváděcí cena letos činí pro dospělého 110 Kč, pro dítě pak 90 Kč. Akci připravuje Destinační agentura Brdy, která je organizační složkou Ekologického centra Orlov o.p.s. v Příbrami, ve spolupráci s regionálním informačním portálem pro cyklisty www.plzenskonakole.cz .

PRůVODCUJE

Lenka BOŘÍKOVÁ
JAK SE PŘIHLÁSIT
Počet účastníků je omezen, proto doporučujeme všem registrovat se předem na telefon 725 443 243, a to od pondělí do neděle v době od 9 do 17 hodin.

PODMÍNKY KONÁNÍ

Pokud v době startu prší, akce se nekoná.

 

Cykloprohlídky se konají  od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.


Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet