Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cyklisté si prohlédli nové stezky v Plzni

article

Pak jsme jeli podél Karlovarské

Ten, kdo jezdí na kole, se musí naučit, že kola jezdí často jinou cestou než auta. Pokud jedete podle značených cyklotras z vesnice do vesnice, zpravidla nenastane problém, zvlášť pokud máte i mapu. Ve městě je ale situace složitější. Stačí, aby zmizela jedna značka a můžete zabloudit. Vědět, jak a kudy je nejlepší se dostat na kole přes město, znamená stále projíždět nové cesty, vyměňovat zkušenosti s kamarády a sledovat novinky. Právě ty, v podobě nových cyklostezek pro cyklisty najdete na trase speciální cykloprohlídky po nově vybudovaných cyklostezkách v Plzni. Ta poslední proběhla včera...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 17.09.2010

testRáno větrno, podmračená obloha a zima. Odpoledne polojasno a teplé sluníčko. To bylo počasí, které jistě některé cyklisty odradilo, ale ty, co  přijeli, určitě potěšilo. A ne jen to. Účastníci cykloprohlídky tradičně dostávají cyklomapu města a mapku trasy s vyznačením nových úseků cyklostezek ve městě. V cíli je pak čekají propagační materiály s tipy na cyklovýlety. Letos dostali i reflexní pásek k bezpečnému dojezdu na kole domů. A co je čekalo na trase?

 

Několik nových úseků si projeli, na trasu letošní cykloprohlídky po nových cyklostezkách se nevešel jen ten v Koterově a malý kousek v Křimicích. Prohlédli jsme si výměnu povrchu cyklostezky kolem rondelu na Karlovarské i pěkně zrekonstruovanou křižovatku s odbočením do Lidické, která je již upravena pro cyklisty vč. červeného podbarvení přechodu, resp. přejezdu. Ukázali jsme si i místa, kde jsou již stezky vybudovány, ale nejsou ještě vyznačeny. Trasa měla tentokát jen něco přes 20 kilometrů, nikomu tedy nepřišla dlouhá. Bylo na ní několk zastávek, které jme využili k dotazům na jednotlivá konkrétní míst.

 

testNěkteří se ještě před startem stihli zaregistrovat do akce Týden na kole a získali tak tričko s logem Evropského týdne mobility. Ti ostatní mohou ještě v dalších dnech - registrace byla prodloužena do Ne 19/9/2010!

 

Přečtěte si také

Po městě na kole - Jak na to? - návod pro ty, co by chtěli začít používat kolo jako dopravní prostředek i po městě, ne jen k rekreačním vyjížďkám. Pomůže vám vybrat správné kolo, rychlou a bezpečnou trasu po městě a jak správně zaparkovat.


Zeptejte se na cyklistickou dopravu v Plzni - chat
- chat s předsedou subkomise pro cyklistickou dopravu v Plzni Petrem Náhlíkem. Ptejte se, proč někudy nevede cyklostezka, nebo navrhněte nějaké zlepšení pro cyklisty v Plzni.

 

Jak se dostat do místa X na kole po Plzni - chat - poradíme vám, jak si najít rychlou a bezpečnou trasu po Plzni

 

Týden mobility - informace Ministerstva životního prostředí ČR k letošnímu Týdnu mobility

 

YAKKAY - originální elegantní kloboukové přilby pro městskou cyklistiku

 

 

 

 

Fotogalerie