Na úvodní stránku
mail

Odkazy

Odkazy, které se vám hodí pro přípravu cyklovýletu nebo na kterých získáte další cyklistické informace. 

Cyklokluby

article

Někdo jezdí raději na kole sám, někdo preferuje jízdu ve skupince s kamarády. Hledáte i vy nějakou skupinku se společnou zálibou v jízdě na kole? Nechte se inspirovat a třeba se k některé z uvedených zkuste přidat. Pokud už vlasní skupinku či cykloklub máte a v našem seznamu chybí, pošlete nám odkaz se stručnou charakteristikou. Zveřejníme informace i o neregistrovaných skupinách cyklistů z Plzně a jejího okolí cca do 50km.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 02.01.2012

Author Team Stupno (dříve SK Triatlon Sport Stupno) www.authorteam.cz - původně jen triatlonový klub sdružuje nyní mladé cyklisty (10-16 let) i starší závodníky.  

 

Bike klub Kralovice www.bikeclubkralovice.cz/ - cyklistický klub pořádající nejen závody horských kol a crosscountry, ale ivyjížďky na horských kolech.

 

Bikesport Plzeň www.beespee.cz (dříve www.bikesport-plzen.com) - cykloklub netvoří jen závodníci, ale i lidé, kteří jezdí na kole hlavně pro radost, a to jak na horských, tak i silničních kolech. Do klubu se může přihlásit každý, kdo už umí jezdit na kole nebo to ještě nezapomněl..

 

Brdy Beer Bears www.bbbvesin.blog.cz - tým podbrdských cyklistů působí v okolí Rožmitálu pod Třemšínem, účastní se závodů jako je Král Šumavy, údolím Berounky, Archa Brdy, Javor atd. Jezdí pro radost.

 

Cykloklub Plzeň www.cykloklub.com - cyklistický klub (silnice i bajky, závodníci i turisté), pořádá cyklistické závody a akce, dává tipy a trasy na výlety, má půjčovnu vybavení pro cestování s koly.

 

Cykloklub Radyně  bike www.radynebike.cz - team cyklistů z okolí hradu Radyně, jezdíme závody na horských kolech a podnikáme výlety do blízkého i vzdáleného okolí. jezdíme pro radost.

 

Cyklo Plzeň www.cykloplzen.cz - stránky skupiny plzeňských cyklistů, kteří jezdí na kole pro radost z pohybu, pobytu v přírodě, nelámou rekordy a nechtějí jezdit sami (Pozn. red. - letos moc nejezdí...)

 

Cykloš www.fialka-team.wz.cz - skupina cyklistů, která jezdí ráda v terénu.

 

Dromedár klub Plzeň www.sweb.cz/dromedar-klub - menší otevřený plzeňský klub bikerů, kteří se ovšem věnují i jiným sportům.

 

KČT Bolevec www.sweb.cz/kctbolevec - Členové Odboru Klubu českých turistů Bolevec Plzeň se mimojiné významně věnují cykloturistice - na kole jezdí pro radost, podílí se na značení cyklotras a pořádají i cykloakce pro veřejnost. Přidejte se k nám...!

 

KČT Nepomuk www.kctnepomuk.cz  - Odbor Klubu českých turistů Nepomuk se mimojiné  věnuje také cykloturistice, podílí se na  značení cykostras a pořádání akcí pro veřejnost.

 

M3M Studio Plzeň www.m3mstudio.cz - certifikované sportovní studio, zabývající se Schwinn Cyclingem nejen jako zimní přípravou cyklistů, ale dále i Výživovým poradenstvím, Powerjógou, Zumbou a masážemi.

 

Orel-Plzeň cyklisté www.orelplzen.webnode.cz - Orel je sportovní a kulturní organizace, která má svou činnost založenou na křesťanských základech a spojuje všechny ty, kterým nejsou tyto myšlenky cizí. Orel je otevřen všem lidem, kteří si chtějí vzájemně pomáhat a zároveň posilovat osobnost člověka jak na duchu, tak na těle. Plzeňský orel pořádá i cykloakce.

 

Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň (Domeček) www.svcdomecek.cz - pořádá cykloturistické akce, zejména jízdy výletním cyklovlakem ve spolupráci s Plzeňskou dráhou. Při SVČ DOMEČEK se schází také 1-2x do měsíce kroužek cykloturistiky, který je určen dětem od 12 let, mládeži i dospělým. Více v sekci Služby pro cyklisty --Jiné služby

 

SK Kaznějov cyklistický oddíl www.skkaznejov.wz.cz - členové cykloklubu pořádají MTB závody Kaznějovské okruhy a podobných závodů se i účastní. Pořádají též cyklovýlety pro veřejnost.

 

TJ ZČE cyklistika Plzeň www.dynamoplzen.cz - především mládežnický cyklistický oddíl, při klubu pracuje Sportovní centrum mládeže. V týmu máme několik mistrů ČR a několik dalších medailistů z mistrovství ČR na dráze i na silnici a další úspěšné sportovce.

 

ZAP.A bike www.zapabike.cz  - tým zapálených amatérských cyklistů ze Zbiroha. Jezdíme MTB i silnici v okolí Prahy, Kladenska, Křivoklátska i Brd.

 

 

Mimo region a zahraniční

Cykloklub Trebišov www.cyklotv.sk - Cykloturistický klub je sdružení amatérskych cyklistů a cykloturistů města Trebišov a jeho okolí so zájmem o pohybovou aktivitu na kole spojenou s poznávaním okolí a přírody a upevňováním zdraví.

 

Přílohy

O Dromedár klubu (27.00 kB)