Na úvodní stránku
mail

Odkazy

Odkazy, které se vám hodí pro přípravu cyklovýletu nebo na kterých získáte další cyklistické informace. 

Další odkazy

article

Odkazy na počasí nebo na mapy na internetu se hodí cyklistům skoro vždy, je ale spousta dalších, kde najdete inspiraci k výletům nebo aktuální informace o akcích, které lze v regionu navštívit i s kolem. Najdete zde i odkazy na některé zahraniční portály. Pokud máte nějaký další odkaz, který by se mohl hodit i dalším cyklistům, pošlete nám ho.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 19.04.2012

Počasí

Počasí ČHMÚ  http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ - animace družicových snímků s pohybem oblačnosti nad Evropou

 

Počasí na ČT 24 http://www.ct24.cz/vysilani/ - možnost přehrát si televizní relaci Předpověď počasí z archivu České televize (najeďte na požadované datum a ve sloupci pod ním vyberte Předpověď počasí)

 

Předpověď počasí na http://portal.chmi.cz - předpověď počasí včetně teplot vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMU) 

 

Předpověď počasí na  www.in-pocasi.cz - portál o počasí, kde najdete teplotní i srážkové mapy ČR spolu s předpovědí počasí na několik dní. 

 

Matematický model předpovědi počasí Aladin www.chmi.cz/meteo/ov/aladin - předpovědní model, který vypočítává vývoj atmosférických procesů (teplota, srážky, vítr) na několik hodin (standartně 48 hodin) dopředu v České republice a v dalších zemích. Zaškrtněte žádané údaje. Zvlášť předpověď větru se může hodit...

 

Wetter on line http://www.wetteronline.de/radar.htm - německý internetový portál zahrnující svými radarovými snímky většinu území Čech. Animaci srážek za poslední 3 hodiny spustíte kliknutím na Loop 3 stunden v levém sloupcovém menu.

 

Webové kamery v ČR http://portal.chmi.cz/portal - 28 kamer přenášející obraz z míst vč. počasí

 

Teplotní mapa ČR  http://portal.chmi.cz - s možností animace posledních hodin

 

 

Spojení hromadnou dopravou

Jízdní řády IDOS www.idos.cz - možnost vyhledat autobusové, vlakové, či jiné spojení

 

Vlakové spojení i s kolem www.cd.cz/spojeni -  pokud zadáte v nabídce Rozšířené hledání v liště Spojení volbu Spojení pro cestující s kolem, vyhledávač spojení vám vyhledá jen spoje, ve kterých můžete cestovat s kolem

 

Tabule odjezdů na vlakových nádražích http://provoz.szdc.cz/Tabule/ -  on-line verze tabulí odjezdů vlaků na jednotlivých nádrazích v ČR

 

 

Mapy

Mapy na portálu Seznam www.mapy.cz - v sekci turistickych map jsou i cyklostezky - nutné zaškrtnout v menu v levém horním rohu mapy. Pokud si vyznačíte jednotlivé body na trase, umožňuje změřit i klikatou trasu.

 

Amapy http://amapy.atlas.cz - zapněte si kliknutím v pravém horním rohu turistickou mapu. Kliknutím na symbol kola přidáte značené cyklotrasy. Bohužel vrstva cyklotras není příliš aktuální (aspoň kolem Plzně).

 

Mapa Zlatých stránek www.zlatestranky.cz/mapy/ - umožní s vyznačením jednotlivých bodů na trase přesné změření i pěkně křivolaké trasy.

 

Mapa ČŘ od CRR mapy.risy.cz - umožňuje vyhledávání míst podle užití a zájmových bodů

 

Google mapa světa  http://maps.google.com -  kde si můžete najít dost podrobně místa i na druhé straně zeměkoule.

 

Michelin mapa Evropy  www.viamichelin.com/web/Maps -  podrobná mapa Evropy

 

 

Strategické cyklistické dokumenty

Národní strategie cyklistické dopravy www.cyklostrategie.cz/ - Usnesením Vlády ČR ze dne 7. července 2004 č. 678 byla schválena Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy České republiky, ve které se stát zavázal k podpoře cyklistické dopravy a k budování cyklostezek. Na tomto informačním portálu pak můžete nalézt všechny relevantní informace k průběžnému naplňování daného strategického materiálu.

 

 

Regionální portály

Sport a Plzeň http://sport.plzen-city.cz - informace o sportu, sportovních klubech, akcích a sportovištích v Plzni. Provozuje Pzeňská sportovní unie (PSU).

 

Plzeňáček www.plzenacek.cz - informační a zábavný portál Plzeňského kraje

 

Plzeňák www.plzenak.cz -  informační a zájmový portál Plzeňska

 

Poznej svůj kraj www.poznejsvujkraj.eu -  turistický informační webový portál pro všechny milovníky krás Plzeňského kraje

 

Turistů ráj www.turistu-raj.cz - internetové stránky Úřadu Plzeňského kraje pro turisty, odkaz směřuje přímo do sekce cykloturistika

 

Váš region  www.bbpress.cz  - inzertní noviny po celé ČR zdarma

 

www.na-kole.wz.cz - informační portál o Šumavě a Pošumaví

 


Portály o přírodě

Botany.cz www.botany.cz (dříve www.floranikde.cz) - vynikající portál o floře v ČR ale i o rozšíření jejích druhů v zahraničí. Přehledné informace o rostlinách, stromech, keřích, houbách, meších a hlencích zpracované týmem odborníků pod vedením Gastona.

 

Květena České republiky www.kvetenacr.cz - portál o rostlinách v ČR

 

Motýli www.lepidoptera.cz - portál odborníků na motýli v ČR se základními informacemi o každém popisovaném druhu včetně fotografií a mapy rozšíření

 

Ptáci www.jynx-t.net/ptaci - fotoportál ptáků

 

Motýli, vážky a rostliny www.jynx-t.net - fotoportál o motýlech, vážkách a rostlinách naší přírody

 

Čarověníky www.caroveniky.ic.cz - fotoportál sběratelů čarověníků

 

 

Webové kamery

Webkamery na Šumavě  www.sumava.eu - několik on-line kamer na Šumavě

 

Webové kamery v ČR http://portal.chmi.cz/portal - 28 kamer přenášející obraz z míst vč. počasí 

 

 

Další odkazy

Wikipedia http://cs.wikipedia.org - otevřená internetová encyklopedie

 

Toulavá kamera http://toulavakamera.ct24.cz - tipy na zajímavá místa k navštívení v ČR