Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka „Kolem Valíku“

article

Trasa nás zavede do Černic s památkově chráněnými objekty kolem návsi a na Ostrou Hůrku, kde se mimojiné dovíte, jak vzniká buližník a pokocháte se krásnou vyhlídkou na Plzeň. Přes Dálniční lávku se vydáme na cesty na Valíku, které nás dovedou až k židovskému hřbitovu ve Štěnovicích. Prohlédnete si i bývalý klášter trinitářů, jeden z mála u nás, a samozřejmě krásně opravený Štěnovický zámeček. Po zpevněných cestách, které vznikly při výstavbě dálničního obchvatu se dostaneme do Radobčic a přes pole a Lemovu lávku až do Hradiště.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 26.07.2007

DEN KONÁNÍ: Čt start v 16,30
SRAZ: v 16,15 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice

V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte památkovou rezervaci v Černicích, židovský hřbitov, zámek a bývalý klášter Trinitářů ve Štěnovicích a seznámíte se s novými cestami kolem Valíku, kterými se lze vyhnout dálnici..
DÉLKA
cca 28km, 3-4 hod bez vstupu do objektů
NÁROČNOST
střední, 2x větší stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné 

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 50 Kč, dítě 20 Kč, rodina (max. 4 osoby) 100 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. repubbliky 41,  tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.
Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet