Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka „Malý okruh“

article

První a nejstarší trasa cykloprohlídky nás provede historickým centrem Plzně a oblastí Boleveckých rybníků. Dozvíte se něco o historii Plzně a o zajímavých stavbách na náměstí Republiky i kolem sadového prstence. Dovíte se také o plzeňských lázních, „léčivém“ Kopeckého  prameni, jehož prameniště je nyní zákonem chráněné. Zjistíte, proč naši předkové stavěli rybníky a kolik jich vlastně kolem Bolevce postavili. Zjistíte také, proč získalo arboretum Sofronka takové světový věhlas a kde stávala sluneční luštírna semen. Po mezinárodní cyklotrase číslo 3 se pak kolem kostelíka sv. Jiří vrátíme do centra.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 20.06.2007

DEN KONÁNÍ: Čt start v 16,30
SRAZ: v 16,15 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice
V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte většinu plzeňských památek a zajímavých míst. Tato trasa představuje architekturu církevní i světskou, výstavní budovy z přelomu 19. a 20. století i oblasti na kraji města, které pro svoje přírodní krásy slouží obyvatelům Plzně k odpočinku.
DÉLKA
cca 22km, 3 hod bez vstupu do objektů
NÁROČNOST
lehčí, 1x stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné 

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 50 Kč, dítě 20 Kč, rodina (max. 4 osoby) 100 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. Republiky 41, tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.

Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet