Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka „Plzeňský jihozápad“

article

Trasa s nejmenším převýšením projíždí po mezinárodní cyklotrase č. 3 přes Přehradní lávku, kolem Litic na Valchu, kde se dovítě něco o historii těžby v této dříve hornické osadě za hranicemi města. Poté se lesem vydáme přes Vejprnice, kde má kostel jednu zvláštnost, až do Křimic, kde si můžete prohlédnout zámek i park s jeho dendrologickou raritou a když budeme mít štěstí, tak se i pokocháme výhledem z nově opravené zámecké věže do údolní nivy Mže, kde se pěstuje vyhlášené zelí. Podíváme se ještě na krásné památné lípy u Mže a pak širokými zpevněnými cestami v nivách této plzeňské řeky dojedeme až ke Kalikovskému mlýnu.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 24.07.2007

DEN KONÁNÍ: Čt start v 16.30h
SRAZ: v 16.15h na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice

V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte Litický Hrad, Křimický zámek a park, přírodní památka Čertova kazatelna.
DÉLKA
cca 32 km, 3-4 hod
NÁROČNOST
lehčí až střední, 1 větší stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné 

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 80 Kč, dítě 40 Kč, rodina (max. 4 osoby) 160 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. Republiky 41,  tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.   


Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet