Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka „Povodím Radbuzy“

article

Trasa nás zavede na známá i méně známá místa jako jsou westernové městečko Halter-Valley, rozhledna na Křížovém vrchu, Stará pošta ve Stodě, kde pobýval jeden velmi významný vojevůdce, či „chatka na muří nožce” jak s nadsázkou nazývám malý srub postavený na mostním sloupu uprostřed řeky. Prohlédneme si kostely ve Stodě a Dobřanech i vyhlášený dobřanský minipivovar. Seznámíme se s historií chotěšovského kláštera a jeho současností. Čekají nás cesty známé i méně známé - nejvíce asi cyklisty potěší cestu kolem luk z Chotěšova, některé možná překvapí spojení po cestách z Litic směrem na Dobřany.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 09.07.2008

DEN KONÁNÍ: So start v 9,00
SRAZ: v 8,45 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice

V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte westernové městečko Halter-Valley, rozhlednu na Křížovém vrchu, „chatku na muří nožce” jak s nadsázkou nazývám malý srub postavený na mostním sloupu uprostřed řeky, historický most a kostely v Dobřanech. Poznáte nové cesty do Dobřan i do Chotěšova, které vedou mimo komunikace.

DÉLKA
cca 55km, 6-8 hod bez vstupu do objektů
NÁROČNOST
lehčí až střední, 2x stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 50 Kč, dítě 20 Kč, rodina (max. 4 osoby) 100 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. Republiky 41, tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.
Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Fotogalerie