Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka „Přírodní zajímavosti a výhledy“

article

Tento okruh je ideální okružní vyhlídkovou trasou vedoucí z centra města. Vede po známých i méně známých vyhlídkových místech, ze kterých je možné pohlédnout na Plzeň i na její okolí mnohdy až k pohraniční Šumavě. Na trase můžete navštívit rozhlednu na Sylvánu a na Chlumu, rozhlédnout se ze Sytné i z vyhlídkové terasy ve Vyhlídkové ulici. Na trase zajdeme také k památnému smrku Trojáku v části boleveckého polesí nazývaném Lány a také k zajímavé technické památce  - ke Kolomazné peci. U ní se dovíte o historii kolomazníků a jejich řemesla v Plzni.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 21.07.2007

DEN KONÁNÍ: Čt start v 16,30
SRAZ: v 16,15 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice
CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte oblasti, které jsou pro svoje přírodní bohatství cenné a jsou oblíbenými místy odpočinku v přírodě pro mnohé obyvatele města. Poznáte většinu přírodních památek nacházejících se na území města Plzně. Několik pohledů na město ležící v kotlině na soutoku čtyř řek překvapí svojí rozmanitostí.
DÉLKA
cca 32km, 4 hod bez vstupu do objektů
NÁROČNOST
střední, 3x stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné 

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 80 Kč, dítě 40 Kč, rodina (max. 4 osoby) 160 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. Republiky 41,  tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE. 


Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet