Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka „Geologická”

article

Polštářová láva

Trasa nás zavede na geologicky zajímavá místa kolem Plzně a ne jen na ně. Prohlédneme si sopečné tufy i vrstvy lávy na Příšovské homolce spolu ze zajímavou květenou zdejší louky. Shlédneme z výšky na Hromnické jezírko, řekneme si něco o tom, kde se na Plzeňsku těžil a jak vznikal kaolin. Prohlédneme si Plzeň a Starý Plzenec z Koterovské vyhlídky a z Koterovské skály. Poslední zajímavostí bude polštářová láva na skalním lomu, kde je krásně zřetelná její struktura.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.07.2011

DEN KONÁNÍ: So start v 9.00h
SRAZ: v 8.45h na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice

V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte přírodní památky Čertova kazatelna, Příšovská homolka, skály s araukaritem, pískovnu Příšov, Hromnické jezírko, zříceninu Věžka a kamennou stěnu z polštářové lávy. Poznáte nové cesty do Stýskal, Chrástu a Koterova vedoucí mimo komunikace.

DÉLKA
cca 58km, 6-8 hod bez vstupu do objektů
NÁROČNOST
střední, 3x stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 80 Kč, dítě 40 Kč, rodina (max. 4 osoby) 160 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. Republiky 41, tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.
Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Fotogalerie