Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka "Ke Kyšické vyhlídce"

article

Tento odpolední okruh nás zavede na severovýchodní okraj Plzně. Podíváme se k nejstaršímu Plzeňskému kostelu u posledního soutoku plzeňských řek na vyhlídkové místo nad Kyšicemi. Pak si prohlédneme přírodní památku Ejpovické útesy a lidovou architekturu v Ejpovicích s pozoruhodnými nápisy na portálech. Projedeme přitom několik pěkných polních cest, které zřejmě ještě neznáte.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.03.2010

DEN KONÁNÍ: Čt start v 16,30
SRAZ: v 16,15 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice

V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!
CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte nejstarší plzeňský kostel u posledního soutoku plzeňských řek, vyhlídkové místo nad Kyšicemi, přírodní památku Ejpovické útesy, lidovou architekturu v Ejpovicích s pozoruhodnými nápisy na portálech.

DÉLKA
cca 32 km, 4 hod vč. zastávek
NÁROČNOST
střední, 2x větší stoupání, čeká se na posledního

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné 

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 50 Kč, dítě 20 Kč, rodina (max. 4 osoby) 100 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. repubbliky 41,  tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.
Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet