Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka „Povodím Úslavy a Bradavy"

article

Trasa nás zavede na východ od Plzně do krajiny pod Brdy. Nejprve se budeme pomalu šplhat nad údolí Úslavy, pak si užijeme pozvolný sjezd podél vody do Plzně po nové cyklostezce do Brd. Přitom navštívíme Mariinu vyhlídku a vyhlídkovou plošinu Šťastné věže. Na cestě také uvidíme několik míst, kde stávaly mlýny a povíme si něco o jejich historii. Projedete si tak nové a málo známé cesty, které kolem Úslavy a Bradavy  vznikly v posledních letech a jsou vhodné pro cyklisty.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.08.2020

DEN KONÁNÍ: So start v 9.00
SRAZ: v 8.45 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice

V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte místa, kde stávaly mlýny na Bradavě, rozhlednu Šťastná věž a vyhlídku Mariiina skála. Projedete si velkou část nové cyklostezky do Brd označované jako Brdská magistála či Brdský cyklopřivaděč. Poznáte tak nové cesty z Plzně do Brd, které vedou mimo komunikace.

DÉLKA
cca 55km, 6-8 hod bez vstupu do objektů
NÁROČNOST
střední, 3x stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 80 Kč, dítě 40 Kč, rodina (max. 4 osoby) 160 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. Republiky 41, tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.
Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet