Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Cykloprohlídka "Rokycanskem"

article

Trasa nás zavede na východ od Plzně k Ejpovickým útesům a v lese ukrytým Kokotským rybníkům. Prohlédneme si Bušovický zámek i jednu ze starostových vyhlídek nad obcí. Zajímavá bude také návštěva zdáli viditelné zříceniny Kamýk, odkud je pěkný výhled do kraje. Do Rokycan a místního muzea vojenské techniky se vydáme kolem přírodní památky Vosek, naleziště voseckých kuliček. Při zpáteční cestě do Plzně se podívámě na místo, kde byl Starý zámek a dovíme se něco o místní přírodní památce Pod Starým hradem a o lidové architektuře v Ejpovicích s pozoruhodnými nápisy na portálech.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 11.03.2010

DEN KONÁNÍ: So start v 9,00
SRAZ: v 8,45 na nám. Republiky u Infocentra vedle radnice

V případě deště v době startu se cykloprohlídka nekoná!

CHARAKTERISTIKA:
Uvidíte Ejpovické útesy, Kokotské rybníky, Bušovický zámek a vyhlídku, zřícenina Kamýk, přírodní památku Vosek, Vojenské muzeum Rokycany, Starý zámek, přírodní památku Pod Starým hradem, lidovou architekturu v Ejpovicích. Poznáte nové cesty do Rokycan i do Letkova, které vedou mimo komunikace.

DÉLKA
cca 50km, 6-8 hod bez vstupu do objektů
NÁROČNOST
střední, 3x stoupání

VHODNÉ KOLO

doporučuji horské nebo trekové, silniční kolo je nevhodné

S SEBOU

dostatek tekutin, něco na posilněnou (čokoláda, tyčinka atp.), náhradní duši (do kola), brýle, větrovku či pláštěnku, přiměřené oblečení, dobrou náladu

CENA

dospělý jen 50 Kč, dítě 20 Kč, rodina (max. 4 osoby) 100 Kč, v ceně je mapa Plzně se sítí komunikací pro cyklisty

INFORMACE

Informační centrum města Plzně, nám. Republiky 41, tel. 378 035 530

 

Cykloprohlídky se konají dle pravidelného jízdního řádu vždy druhý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, a to od května do září. Aktuální termíny najdete v sekci AKCE.
Cykloprohlídky prezentuje také portál:                                                          Kudyznudy.cz - tipy na výlet