Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Kolo a kultura v českobavorském centru v Schönsee

article

Na výstavě Kolo a kultura najdete kromě panelů se záběry ze stezek také vtipné obrázky Vladimíra Líbala, které vznikly ve spolupráci se Západočeským muzeem. Na obrázku s jeho ředitelem Františkem Frýdou.

Říká se, že kultura spojuje národy. V případě našeho pohraničí to ale neplatí jen o kultuře. Náš kraj spojují s Bavorskem také cyklostezky. Těch přeshraničních je několik a ty se také prezentují na prázdninové výstavě Kolo a kultura v Centru Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee. Klasické fotografie ale tentokrát zčásti vystřídala ruka s perem známého plzeňského výtvarníka Vladimíra Líbala. Schönsee se tak pro vás může stát během prázdnin cílem či jen zastávkou na výletě Českým lesem...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 07.07.2011
Vstoupit do diskuse (0)

Čtyři přeshraniční stezky se prezntují na panelech na výstavě  v Schönsee:

  • Bavorsko-Česká stezka přátelství (Nabburg - Horšovský Týn)
  • Panevropská cyklostezka (její část Sulzbach-Rosenberg - Weiden - Plzeň, která je částí cyklostezky Paříž Praha.)
  • Dálková cyklostezka Bavorsko-Čechy (Velký okruh Horní Franky/ Smrčiny, Horní Falc, Plzeňský a Karlovarský kraj)
  • Cyklostezka Řezno-Plzeň (Řezno-Cham-Plzeň jako část cyklostezky z Mnichova do Prahy)

testPanely s fotografiemi zajímavých míst i kulturních stánků na trase zachycují tři z výše uvedených tras. Čtvrtou organizátoři výstavy, tedy Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee a Západočeské muzeum v Plzni, pojali netradičně. Známý plzeňský výtvarník Vladimír Líbal se dal inspirovat kulturními zajímavostmi trasy a připravil pro výstavu šestnáct  vtipných obrázků ke každému z vybraných míst. Všechny spojuje jedno - cyklisté. Obrázky jsou doplněny dvojjazyčným textem, takže jim porozumí cyklisté z obou stran hranice. Výstava byla otevřena 7. července 2011 za účasti předsedkyně hornofalcké regionální vlády Brigitty Brunnerové, radního Plzeňského kraje Karla Smutného a ředitele Západočeského muzea v Plzni pana Frýdy a dalšího více než sta hostů z české i německé strany.

 

Cyklovýlet se zastávkou v Schonsee

Právě Schönsee, obec jen asi 5 km za hranicemi, leží na jedné z tras - na Stezce přátelství z Horšovského Týna do Nabburgu. Pro výlet můžte využít cyklobusu do Českého lesa, který vás doveze až k hraničnímu přechodu Železná/Tillyschanz. Odtud využijete kousek (si 4 km) Panevropské cyklotrasy z Prahy do Paříže v úseku z hranic do Eslarnu. Tam musíme odbočit vlevo a jet po silnici do Schönsee, kde se napojíme na další přeshraniční stezku - Bavorsko-českou stezku přátelství, která nás dovede (od hranic značená jako CT2141) až do Poběžovic, nebo dokonce do Horšovského Týna. Tam můžeme opět nasednout na cyklobus. Inspirovat se můžete jedním z našich doporučených výletů do Českého lesa Česko-německými trasami do Poběžovic .

Info o výstavě

Otevřena: 8. července - 28. srpna 2011

Česko bavorské centrum (Centrum Bavaria Bohemia):  e-mail  info@cebb.de  a tel. +49 96 74924 877

Pozvánka na výstavu: www.bbkult.net

Vstup volný, dobrovolné příspěvky vítány!

 

Přečtěte si také

Česko-německými trasami do Poběžovic - tip na výlet s využitím  cyklobusu do Českého lesa s cílem v Poběžovicích. Můžete využít  s tím, že první část do Rybníka pojedete přes Schönsee, jak je uvedeno výše.

 

 

Přílohy

Pozvánka na výstavu (923.21 kB)

Diskuse (0)

Vstoupit do diskuse

Fotogalerie