Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Na Blovicku připravují naučnou stezku pro pěší i cyklisty

article

V těchto dnech na Blovicku dokončují novou naučnou stezku Blovickem pěšky i na kole. Jak již sám název stezky napovídá, budou ji moci využít i cyklisté, což u našich naučných stezek nebývá zvykem. Její slavnostní otevření 25. dubna bude spojeno s již tradiční cyklistickou akcí Tour de Úslava. Pokud se chcete vydat na cyklovýlet po trase naučné stezky a třeba se i něco dovědět, pak se můžete těšit i na občerstvení. A co všechno vás čeká?

Autor: cykloRADKA (text), Jarda BRČEK (foto) Aktualizace: 08.04.2009

testNovou naučnou stezku připravuje mikroregion Úslava, který ve spolupráci s obcemi, Klubem cyklistů ve Střížovicích a občanským sdružením AKTIVIOS, také chystá její slavnostní otevření v sobotu 25. dubna. Po trase nové naučné stezky letos povede již devátý ročník Tour de Úslava. První cyklisté vyjedou na trasu z blovického náměstí v 10.15. „Na okružní trase dlouhé 15 kilometrů je sedm zastavení s informačními tabulemi věnujícími se především ochraně přírody a krajiny kolem nás,” říká Lenka Šrámková, manažerka mikroregionu Úslava. „Zastávky cyklovýletu jsou připraveny u jednotlivých informačních tabulí naučné stezky. Jednou z prvních zastávek může být prohlídka kostela v Seči, který bude pro tuto příležitost mimořádně otevřen veřejnosti,” dodává.

 

Trasu mohou využít i ti méně zdatní cyklisté, kteří po zimě vytahují kola. Do Blovic se s kolem dá dojet autem i vlakem. Pak můžete trasu absolvovat třeba i s dětmi. Samotné  otevření naučné cyklotrasy proběhne po dojezdu cyklistů  ve Střížovicích, a to i s programem pro velké i malé účastníky. Kdo se zaregistruje na startu v Blovicích, dostane ve Střížovicích občerstvení v místní hospodě, a ti, kdo cestou plnili soutěžní úkoly, zde budou odměněni.

 

Z Blovic můžete na kole pokračovat do Spáleného Poříčí. Tam na Vás bude čekat další cyklistická akce se soutěží o ceny, kterou pořádá hotel Ve Dvoře, jedno z ubytovacích zařízení v našem regionu, které získalo značku Cyklisté vítáni. Informace najdete v nejbližších dnes v naší sekci AKCE -- v regionu.

 

Naučnou stezku Blovickem pěšky i na kole, která začíná i končí na náměstí v Blovicích, vybudoval mikroregion Úslava za finanční podpory Plzeňského kraje. Pokud byste se na otevření nedostali, nezoufejte - naše redakce bude u toho a přinese vám čerstvé informace přímo z trasy. 

 

Odkazy

Slavnostní otevření  naučné stezky

Vlakové spojení do Blovic

Mikroregion Úslava