Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Na kole do jediných lázní v Plzeňském kraji

article

Chcete strávit aktivní dovolenou na kolech, odpočinout si od každodenního stresu a načerpat sílu? Pak přijeďte s rodinou nebo přáteli do Konstantinových Lázní. Sílu do života vám dodá léčivý Prusíkův pramen nebo vyhlášený bylinný likér Konstantin. Energii načerpáte v krásné přírodě a při návštěvách památek v okolí. Odpočinout si můžete během masáží, léčivých koupelí, plavání v bazénu nebo při relaxaci v solné jeskyni.

Autor: Iva HOSMANOVÁ (text a foto) Aktualizace: 29.06.2009

testNa cyklisty čeká v okolí lázní na 80 kilometrů značených tras. Projet si je můžete individuálně nebo s průvodcem. Okolí Konstantinových Lázní je bohaté na historické památky, které připomínají počátky osídlení regionu (hradiště na Hradišťském vrchu a u Bezemína), do středověku nás vrátí zříceniny hradů Švamberk, Gutštejn a Volfštejn, novodobou historii pak přibližují bunkry pohraničního opevnění z roku 1938, pozůstatky zaniklých mlýnů nebo vsí.

 

Cyklostezky vedou opuštěnými cestami, které však v dávné minulosti brázdila kola šlechtických kočárů i povozy poddaných. Společnost vám budou dělat smrkové a borové lesy, zaposlouchat se můžete do zurčení potoků nebo zpěvu ptáků. Výlety na kole lze zkombinovat i s jinými pobyty a můžete tak využít i další program a nabídku lázní, například koncerty, divadelní představení, vycházky s průvodcem, hřiště na pétanque, lekce Nordic Walking, rehabilitační bazén, nebo laserovou střelnici. Nechte se zlákat a prožijte letošní letní dovolenou právě v Konstantinových Lázních.

 

test  

 

 

 

 

 

Doporučené mapy a publikace

KONSTANTINOLÁZEŇSKO na kole, 22 tras pro silniční a horskou cyklistiku (brožura s mapou 1:100 000)