Na úvodní stránku
mail

Mapy a brožury

Zde najdete informace o tom, jaké mapy, brožury či průvodci o Plzeňsku jsou pro cyklisty k dispozici. Dočtete se zde, jaké území mapa zahrnuje, v čem je dobrá a v čem jsou její slabá místa. Snáze si tak vyberete tu správnou mapu. 

KONSTANTINOLÁZEŇSKO na kole, 22 tras pro silniční a horskou cyklistiku (brožura s mapou 1:100 000)

article

Brožura na 144 stránkách popisuje 22 tras pro cyklovýlety v délce od 12 do 75km, které si lze najít i v přiložené mapě 1:100 000 formátu 30 x 33cm od firmy SHOCART, která zahrnuje území od Stříbra po Mariánské Lázně. Popis každé trasy zahrnuje kromě textu též fotografie, výškový profil trasy (s vyznačením zpevněného a nezpevněného povrchu) a malou černobílou mapku s barevným vyznačením vedení trasy. V úvodu popisu každé trasy najdete též její délku (v kilometrech i hodinách), místa, kde se lze zastavit na jídlo, a vyhlídkové body. Vše je zpracováno dvojjazyčně – česky a německy. Na konci publikace najdete seznam vodních ploch vhodných ke koupání a popis míst k zastavení, který zahrnuje obce, osady, hrady atp.

A co na tomto materiálu oceňuji já?
Je to dobře zpracovaný materiál, který lze využít zejména pokud chcete na Konstantinolázeňsku strávit delší dobu na kole. Dává hodně možností k cyklokvýletům jak krátkým, tak těm delším. Díky slovnímu popisu byste neměli zabloudit, díky ikonkám v záhlaví každé trasy, si rychle můžete vybrat tu, která vám bude vyhovovat. Vždy byste si měli vybranou trasu prostudovat a zjistit, zda slovní popis odpovídá zákresu v malé mapce. Nesoulad tohoto typu jsem zaregistrovala u trasy č. 6, u dalších tras chybělo vyznačení odboček z trasy k zajímavým místům uváděným ve slovním popisu. Celkový dojem z publikace kazí snad jen přemíra obrázků z pozdního podzimu či sklonku zimy se stromy bez listí - fotografie proto vypadají smutně. Jejich vypovídací schopnost je ovšem dobrá. Za prodejní cenu je to velice dobrý materiál, který uspokojí každého cyklistu od těch, co jezdí jen krátké výlety, až po milovníky náročnějších terénů.

Vydalo: sdružení Český Západ za podpory EU, náklad 2 000ks

K dispozici:
v infocentru v Konstantinových Lázních a v Černošíně a na obecních úřadech mikroregionu Konstantinolázeňsko, v Plzni k dostání v GPS a Mapovém centru

 

Cena: 40 KčAutor: cykloRADKA Aktualizace: 20.11.2007
.