Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Nová naučná stezka Blovickem pěšky i na kole otevřena

article

Na křižovatkách navádí cyklisty směrové cykloznačky

Pokud se chcete projet na kole a ještě se při tom něco dovědět, můžete se projet po naučné stezce Blovickem pěšky i na kole. První cyklisté si ji projeli při jejím otevření v sobotu 25. dubna 2009. Bylo jich skoro sto a díky pěknému počasí si akci, která proběhla jako 9. ročník Tour de Úslava, opravdu užili.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 25.04.2009

testNová naučná stezka (NS) Blovickem pěšky i na kole jej určena spíš méně zdatným cyklistům. Jak se ukázalo i při otevírací cyklojízdě, zvládnou ji i děti. „Na okružní trase dlouhé 25 kilometrů je sedm zastavení s informačními tabulemi věnujícími se především ochraně přírody a krajiny kolem nás,” říká Lenka Šrámková, manažerka mikroregionu Úslava. Pro otevírání byl zvolena mírně upravená trasa do Seče kvůli dočasně zhoršenému průjezdu po cestě. Peloton až k odbočce ze silnice doprovázela policie. Při otevírání mohli účastníci nahlédnout do kostela v Seči a pak si také prohlédnout Informační, naučné a odpočinkové centrum se sedmi tabulemi pod kostelem.

 

To nejzajímavější ale čekalo účastníky na zastávce ve Střížovicích. Kromě občerstvěí byl připraven i program, který zajistili mladí cyklisté z Bike clubu Blovice. Na rampě předvedli úctyhodné kousky. Tomu nejmladšímu přitom bylo jedenáct let. Než začalo losování soutěžních lístků, dostali přítomní cyklisté pár zajímavých informací o regionálním informačním portále pro cyklisty  plzenskonakole.cz a o certifikovaných zařízeních se značkou Cyklisté vítáni.

 

Pokud jste se na otevírání této nové NS nedostali, nevadí. Můžete si ji projet sami podle naší mapky. Do Blovic se přitom dostanete na kole nejlépe po CT 31 podél Úslavy. Pokud mátě menší děti a z Plzně by to na ně bylo příliš daleko, můžete do Blovic dojet vlakem nebo autem.

 

Přečtěte si také

Na Blovicku připravují naučnou stezku pro pěší i cyklisty 

Fotogalerie