Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Ohlédnutí za veletrhem FOR BIKES

article

Touškovský Duratec představil světovou novinku - horské kolo s elektronickým řazením

Rok se s rokem sešel a v Letňanech proběhl již třetí ročník cyklistického veletrhu FOR BIKES. V několika halách zde bylo k vidění vše, co souvisí nějak s cyklistikou. Vystavovali zde i firmy z Plzeňského kraje. Co připravil letošní FOR BIKES pro návštěvníky?

Autor: cykloRADKA (text&foto), Jitka VRTALOVÁ, NaKole.cz (foto) Aktualizace: 03.04.2012
Vstoupit do diskuse (0)

testFOR BIKES patří spolu s veletrhem BIKE Brno ke dvěma našim největším cyklistickým veletrhům v ČR. Letňanské výstaviště nyní dobře dostupné metrem i autem se tak stává místem, kam se sjíždějí cyklisté nejen z Prahy, ale i z okolí. Několik výstavních hal i letos nabídlo pestrou škálu kol, jejich výbavy i všeho, co s tím souvisí. Již tradičně byla jedna hala vyhrazena pro testování elektrokol. V jiné jste mohli zhlédnout umění kouzelníků na dvou kolech, kteří se umějí pohybovat na rampách i ve vzduchu. Většina návštěvníků procházela jednotlivé stánky, hledala novinky a prohlížela zajímavé nápady, které zde byly k vidění. Kromě velkých stánků výrobců kol na ploše, lemovaly haly po stranách menší stánky výrobců dresů, výbavy kol,  ale také stánky cestovních kanceláří či prodejců cestovatelských doplňků. Na letošním 3. ročníku FOR BIKES byla také samostatná expozice krajů, kde by lo možné získat cyklomapy a letáčky s tipy na výlety na kole. Letošnímu ročníku kralovaly koloběžky. Počet stánků, kde jste je mohli zahlédnout, se oproti loňsku zvýšil. Byly zde vidět koloběžky pro děti, závodní kousky i terénní stroje. Ten, kdo přijel na kole, měl vstup na veletrh zdarma. Jak se ukázalo, vstup s kolem ovšem nikdo neevidoval, takže když jsem odcházela, vypadalo to, že se se svým skládacím Bromptnem, na kterém jsem do Letňan přijela, nedostanu ven a nestihnu zpáteční vlak do Plzně. Zachránila mne ale moje novinářská drzost. Jak dopadli ale ostatní?

 

testJá  se zaměřila hlavně na vystavovatele z Plzeňska. Největší expozici měl touškovský DURATEC, který zde představil hned několik novinek. Absolutní špičku přitom tvoří první horské kolo s elektronicky ovládaným řazením, což je světová novinka. DURATEC ale také vystavoval nové horské kolo s velikostí kol 27,5 palce, které ocení nejvíce ti, na které jsou devětadvacítková moc velká. Kdo by toužil po kole na přání, může si ho "naporoučet" přímo na internetových stránkách DURATECu. Své knižní novinky zde představilo i Plzeňské nakladatelství CYKLOKNIHY. Jde o knížky Milana Martince Kolmo na Moskvu a knihu Markéty Hroudové a Luďka Zigáčka Cyklotoulky s dětmi, vozíkem a nočníkem. V sobotu na stánku Cykloknih podepisoval svoji knihu o putování po hvězdárnách a planetáriích Na kole ke hvězdám astrofyzik Jiří Grygar. Opodál jste si mohli vyzvednout katalogy plzeňských cestovních kanceláří Eurocykl i Intertrans, které organizují i cyklozájezdy.

 

Přečtěte si také

 

Cykloveletrh FOR BIKES otevře své brány už příští týden

 

Diskuse (0)

Vstoupit do diskuse

Fotogalerie