Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cykloveletrh FOR BIKES otevře své brány již příští víkend

article

Stánek Prahy na FOR BIKES 2010 byl trochu netradiční...

Cyklistická sezóna se blíží a tak mnohý cyklista vítá inspiraci, jak dovybavit své kolo, či jaké nové si pořídit, popřípadě, kam se na cyklovýlet vydat. Veletrh FOR BIKES v pražských Letňanech je k tomu vhodnou příležitostí. Letošní druhý ročník bude větší a bohatší. Portál plzenskonakole.cz se ho jako vystavovatel zúčastní také - opět na společném stánku s portálem NaKole.cz a certifikačním programem Cyklisté vítáni Nadace Partnerství. Na co se tedy můžete těšit?

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 20.03.2011

testPátečního zahájení se ujme loňský cyklokrosový mistr světa a pátý nejlepší sportovec roku Zdeněk Štybar, který otevře brány výstaviště. Pokud byste ho nezastihli při zahájení, můžete se s ním setkat na stánku  firmy RIDLEY, na jejíchž kolech závodí. Zde také proběhne autogramiáda nové knihy o cyklokrosu. Slavnostního otevření veletrhu se na historických kolech  zúčastní také cyklisté z pražského Klubu velocipedistů.

 

testStejně jako loni, budou i letos expozice vystavovatelů na FOR BIKES nabízet hlavně kola. Najdete zde ale i stánky s výbavou na kola, knížkami o cyklistice, mapami nebo cyklistickým oblečením. Asi největší boom zažívají nyní elektrokola - to se projevilo i na nárůstu vystavovatelů. I letos budou moci návštěvníci využít velkou testovací dráhu na elektrokola v samostatné hale. Jen loni ji vyzkoušelo na dva tisíce návštěvníků.

 

Hala 7 poskytne adrenalinovou podívanou na U rampě, kde budou jezdit nejlepší jezdci BMX kol v čele s Michalem Beranem. Jejich seznam najdete v příloze tohoto článku. Další zajímavou podívanou jistě připraví trial show Vlasty Čiháčka a jeho kolegů. Pro ty, co vyhledávají novinky, čeká na FOR BIKES překvapení v jedné z hal vybavené velkým bazénem. Pokud byste si mysleli, že tam instruktoři budou předvádět plavání kol, zmýlili byste se. Půjde o něco trochu jiného. Poprvé na českém veletrhu tu bude předváděn akvabiking. Pokud nevíte, jak spolu jde dohromady šlapání do pedálů a spousta vody, nezbyde vám nic jiného, než se na FOR BIKES zajet podívat.

 

Při návštěvě veletrhu můžete nastřádat  inspiraci pro další cyklovýlety. Nabídku cyklotras i cyklostezek zde budou nabízet města i regiony z celé ČR včetně Plzeňského kraje. Své stánky tu ale mají i Nadace jihočeské cyklostezky, která nabízí sérii prospektů Víkend na kole, či Karlovarský kraj, který láká na kilometry nové cyklostezky Ohře, která už bude k dispozici v nové cyklomapě kraje. Pokud byste chtěli vyrazit někam dál, můžete oťuknout nabídku cestovních kanceláří - plzeňský Intertrans má na veletrhu svůj stánek také.

 

Lákadlo připravilo pro návštěvníky veletrhu plzeňské nakladatelství CYKLOKNIHY v podobě autogramiád autorů cykloknih a novinky načasované přímo na veletrh FOR BIKES. Kromě známých osobností Lucie Kovaříkové, Michala Jona a Ivo Hrubíška, budou přítomni i další cyklospisovatelé - Honza Vlasák, Milan Silný a premiérově také Markéta Hroudová a Luděk Zigáček se svými dětmi Víťou a Šárkou. Na veletrh je totiž načasována jejich zajímavá knižní novinka, která by měla být přivezena z tiskárny rovnou na výstaviště. Jmenuje se testCyklotoulky s dětmi, vozíkem a nočníkem a má podtitul Po cyklostezce ODRA-NISA k moři na Rujanu a Polskem zpět domů. Jedná se o první knižní přiblížení krásné, ale lehce opomíjené dálkové cyklostezky lemující hraniční řeky mezi Německem a Polskem. Tento cestopis i průvodce v jednom dovede čtenáře z České republiky zajímavou krajinou k nejbližšímu moři. Navíc úplně po rovině. Kromě přehledné mapky na předsádce je připojen i podrobný seznam kempů. Popisovaná zpáteční cesta Polskem, kterou rodinka absolvovala, může být také v mnoha ohledech inspirativní. Přijďte se s nimi pobavit, případně se zeptat na jejich cestovatelské zážitky a plány.

 

Autogramiády autorů cykloknih:

pátek 25.3. od 11 do 12 hodin Lucie Kovaříková a Michal Jon
pátek 25.3. od 12 do 13 hodin Ivo Hrubíšek

sobota 26.3. od 10 do 11 hodin Markéta Hroudová a Luděk Zigáček
sobota 26.3. od 11 do 12 hodin Honza Vlasák
sobota 26.3. od 12 do 13 hodin Markéta Hroudová a Luděk Zigáček
sobota 26.3. od 13 do 14 hodin Milan Silný

neděle 27.3. od 11 do 12 hodin Lucie Kovaříková a Michal Jon

 

Kromě knížek za výhodnou cenu bude možné získat na stánku CYKLOKNIH i nové cyklodresy zdarma (jako bonus za větší nákup). Případně si můžete zakoupit Dárkový poukaz a ten pak někomu věnovat, aby si vybral knihy sám. Budou k dispozici i podpisové archy k Výzvě na obranu knih. Pokud vám není lhostejné, co by mělo nastat od příštího roku v souvislosti s chystaným zvýšením DPH na knihy, můžete přijít připojit svůj podpis.


Pořadatelé veletrhu jsou letos připraveni i na cyklisty, co k výstavišti přijedou na kole. U hlavního vchodu na ně čekají stojany na kola, kde budou moci svého dvoukolého miláčka zaparkovat. Pokud dojede někdo na letošní FOR BIKES na kole před jedenáctou dopoledne, bude mít  vstup zdarma.

 

Vystavovatelé z Plzeňska

test .

Cykloknihy - specializované plzeňské nakladatelství, které vydává původní i překladové knížky o cyklistech a jejich cestování

 

 

test.

Cyklo Bartoníček - plzeňský specializovaný cyklovelkoobchod s e-shopem

 

 

 

test .

DURATEC - ruční výroba rámů kol z hliníkových slitin a kompozitních materiálů se zaměřením na optimalizované geometrie a posedy vč. výroby rámů na míru

 

 

test .

Eurocykl - plzeňská cestovní kancelář, která nabízí i cyklozájezdy po Evropě

 

 

test.

Intertrans - plzeňská cestovní kancelář, která nabízí i cyklozájezdy po Evropě

 

 

test.

plzenskonakole.cz - regionální informační portál pro cyklisty (vystavuje na společném stánku v hale č. 6  s portálem NaKole.cz a s Nadací Partnerství, která je garantem certifikace Cyklisté vítáni).

 

 

test .

Plzeňský kraj - tipy pro dovolenou, výlety a volný čas v Plzeňském kraji

 


testInformace pro návštěvníky

Termín a místo konání
25. - 27. března 2011, PVA Letňany


Otevírací doba
25. března 2011: 10.00 - 19.00
26. března 2011: 10.00 - 18.00

27. března 2011: 10.00 - 18.00


Cena vstupného
Základní vstupné: 100 Kč
Děti do 10 let: zdarma 

Cyklisté, kteří přijedou na kole

- pouze do 11h: zdarma

 

Příjezd na veletrh

Vlakem+metrem

Veletržní areál PVA Letňany se nachází v blízkosti stanice metra C Letňany. Z hlavního nádraží  v Praze  se tedy dejte metrem linky C směrem do stanice Černý most a vystupte ve stanici Letňany. V Praze můžete cestovat v metru i s kolem - ovšem jen na k tomu vyhrazených místech v soupravě.

 

Autem od Plzně

Dálnicí D5, odbočit před Zličínem na Brno, Teplice, pokračovat po Pražském okruhu směr Teplice až k mimoúrovňové křižovatce u PVA 

 

Přečtěte si také

V Praze se připravuje již druhý cyklistický veletrh FOR BIKES - základní informace o připravovaném druhém ročníku veletrhu FOR BIKES

V Praze bude 1. ročník cyklistického veletrhu FOR BIKES -  první informace o novém chystaném veletrhu v Praze

Cyklistický veletrh FOR BIKES za pár dní startuje - pozvánka na loňský 1. ročník veletrhu FOR BIKES

Christiania bike na veletrhu FOR BIKES - článek o loňském FOR BIKES na spřáteleném portále NaKole.cz

 

PR článek

Odkazy

http://www.forbikes.cz
http://www.nakole.cz
http://www.cyklistevitani.cz

Přílohy

FOR BMX 2011 (896.50 kB)