Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Plzeň v Týdnu mobility - včera cyklojízda dnes cykloprohlídka

article

Kolemjdoucí se mohli pročítat transparenty na zádech cyklistů

Včera v podvečer projel Plzní peloton cyklistů, kteří chtěji zlepšit podmínky pro cyklisty v Plzni. Akce, kterou organizují Děti Země začínala u Branky v půl šesté. Dnes se na cykloprohlídku po nově vybudouvaných cyklostezkách v posledním roce vydají další cyklisté. Obě akce jsou organizovány v Týdnu mobility pro podporu jízdy na kole. Co je tedy jejich smyslem?

 Autor: Text: cykloRADKA, Foto: Jarda SOBOTA a cykloRADKA Aktualizace: 17.09.2008

testCyklojízdy mají v Plzni již několikaletou tradici. Start u Branky,  peloton blokující průjezd řidičům v komunikacích a vtipné transparenty na tělech cyklistů prostě k cyklojízdám patří. Smyslem cyklojízd není jen ukázat, že na kole to také jde, ale také, že kolo je na silnici rovnoprávným dopravním prostředkem. Mnozí řidiči se podle toho nechovají, ale v případě cyklojízd mohou jen túrovat motory za posledními cyklisty, jak se to stalo právě včera před plzeňskou radnicí řidiči černého sportovního mercedesu.

 

 

 

testCykloprohlídka letos pořádaná již počtvrté chce též podpořit používání kola ve městě. Každý rok se cyklisté vydávají po jiné trase, protože cílem cykloprohlídky v Týdnu mobility je představit  nově vybudované cyklostezky za poslední rok. Na trase se cyklisté též doví o vhodných navazujících spojeních na další cyklostezky, cyklotrasy nebo jen vhodné a hlavně bezpečné cesty po městě. Je to vlastně takový návod na to, jak bezpečně projet město. Většina cyklistů má po městě totiž zažité jen určité trasy a když mají jet na druhou stranu města, tu nejvhodnější a hlavně bezpečnou cestu často neznají.

 

 

 

Takže pokud jste nestihli včerejší cyklojízdu, máte šanci ještě dnes. Cykloprohlídka startuje dnes v 17 hodin od Infocentra vedle radnice. Plán trasy s vyznačenými nově vybudovanými úseky cyklostezek dostane každý účastník. V cíli v hospodě u jezu v Hradišti nás navíc čeká beseda o cyklistice v Plzni se zástupci města. Můžete se zeptat na vše, co se týká cyklistické infrastruktury v Plzni. Nezapomeňte tedy něco teplého na sebe a blikačky s nabitými bateriemi na cestu zpět.

 

 

Fotogalerie