Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

plzenskonakole.cz slavilo druhé narozeniny

article

Pak jen sfouknout svíčky

Kdo by o byl  řekl, že už jsou to dva roky, co plzenskonakole.cz vstoupilo do internetového éteru. Po dvou letech nabízí téměř pět set článků, některé dokonce v cizích jazycích. Vzniklo díky městskému grantu a s jeho podporou se v následujícím roce rozvíjelo. Dnes je nejčtenějším cyklistickým portálem na Plzeňsku a zná ho tu každý cyklista. Přibývá těch, co jej čtou pravidelně, stejně jako zájemců o pravidelný cyklomejlík, kterým rozesílám na téměř 300 e-adres novinky a pozvání k cyklovýletům. Teď přibydou i další dresy. Jejich majitelé, přispěvatelé i čtenáři portálu se sešli, aby oslavili druhé narozeniny. Že jste u toho nebyli?

Autor: cykloRADKA (text), Helča JIRKOVSKÁ, Vojta LIŠKA a Jana VANĚČKOVÁ (foto) Aktualizace: 20.08.2009
Vstoupit do diskuse (0)

Dva roky není moc dlouhá doba, ale ve světě internetu je to jako století. Informace v internetovém éteru podléhají zkáze rychleji než kde jinde a tak jsou čerstvé zprávy základem zájmu čtenářů. plzenskonakole.cz navíc nabízí informace ověřené v terénu a s množstvím vypovídajících fotografií. Jeden článek týdně na hlavní straně, to je minimum, které portál nabízí cyklistům i v zimě. V létě se na hlavní stranu dostanou i tři články týdně, postupně přitom doplňuji i další sekce a podsekce. Každý organizátor akce pro cyklisty může zaslat informace, které postupně vytvářejí hotový kalendář akcí v regionu i mimo něj. Zahrnuje vše od výletů skupinek cyklistů otevřených účastníkům z řad veřejnosti, přes cykloprohlídky až po amatérské cyklistcké závody. Cyklistické dopravní zpravodajství najdete v podsekci Cyklostezky a cyklotrasy --- rozkopané. I zde často doplňuji zprávy na základě upozornění od čtenářů. Kromě informace o lokalitě se zde také dozvíte, co se na místě děje a jak je průjezdné, pokud jej tedy projet lze.

 

Letos na plzenskunakole.cz přibyly diskuse k článkům, které jste vy čtenáři využili k vyjádření svého názoru na věc. Nejvíc jste diskutovali na téma přeprava kol v  MHD v Plzni  - inu žhavé téma k diskusi. Základní menu jsem rozšířila o zcela novou sekci Organizace pro cyklo určenou pro prezentaci těch uskupení z řad veřejné správy, i neziskového sektoru, která podporují svojí činností cyklistiku a podmínky pro ni. Pravidelně by se tak na stránkách plzenskonakole.cz měly objevovat informace o činnosti subkomise pro cyklistiku Komise dopravy Rady města Plzně, která např. iniciovala vybudování první spojité cyklostezky z centra do okrajové části města (Lochotín) nebo přepravu kol ve vozidlech MHD, občanského sdružení Plzeňsko na kole, které se zaměřuje na zlepšení podmínek pro parkování kol, Klubu českých turistů, který se mj. stará o cyklistické značení a plzeňského Cykloklubu, který se zaměřuje na bezpečné předjíždění cyklistů motorovými vozidly. Nyní jednáme s městem o prezentaci v Česku jedinečného projektu plzeňských greenways cyklistické veřejnosti. Díky spolupráci s některými městy a regiony se podařilo zveřejnit kompletně zpracované trasy na cyklovýlety, které mohou nalákat cyklisty z jiných částí republiky k příjezdu do regionu. Jde o Spálenopoříčský cyklobalíček a Cyklobusem do Českého lesa.

 

To, co za oslavu rozhodně stálo je vzrůstající počet čtenářů plzenskanakole.cz. Stále nové články a zajímavá původní temata - to je jeden z důvodů, proč návštěvnost portálu stále roste - letos v zimě (únor a březen 2009) dosáhla hodnot z loňského vrcholu cyklistické sezóny (červen, červenec 2008), teď se pohybuje kolem šesti tisíc unikátních návštěv za měsíc. Ještě se mi nestalo, že bych v Plzni potkala cyklistu, který by o portálu plzenskonakole.cz nevěděl, a to mne těší. Roste i zájem o  zasílání „cyklomejlů" s novinkami a pozvánkami na cyklistické akce. Nyní dostává cyklomejlík pravidelně téměř 300 cyklistů a tento počet stále vzrůstá. Plzenskonakole.cz se postupně dostává do povědomí cyklistů i mimo region.

 

test 

Ti, co přispívají na portál články, fotografiemi, radami nebo jen tipy na články, Ti, co ho nějak podporují anebo s ním spolupracují, včetně samotných členů o.s. Plzeňsko na kole se sešli před Západočeským muzeem. Stejně jako loni jsme udělali společnou fotku s oběma webovskými dorty a pak je společně snědli. Jak to probíhalo zvíte z fotogalerie níže. Přestože jsem pod spoustou informací i autorstvím tohoto projektu podepsaná já, musím poděkovat kamarádkám a kamarádům cyklistům, bez jejichž pomoci a připomínek by se mi plzenskonakole.cz připravovalo mnohem hůř. Mnozí mi zasílají tipy na články, což mi velice pomáhá. Někteří z nich se stali členy redakčního týmu a také se zúčastnili narozeninové oslavy. Ti nejaktivnější pak založili o.s. Plzeňsko na kole. Spolupracuji též s GPS a Mapovým centrem, které mi zapůjčuje mapy pro recenze. Informace vyměňujeme s redakcí NaKole.cz - nejčtenějším cykloturistickým portálem v ČR. Dík patří i pánům Benešovi a Michlovi, kteří se museli poprat s mými požadavky na realizaci portálu. Poděkování patří i městu Plzni a všem těm, kteří projekt regionálního cyklowebu plzenskonakole.cz v grantovém řízení na jeho začátku podpořili i těm, co pomáhají a spolupracují nyní. Nechcete se přidat taky? Po dvou letech máte znovu šanci získat dres plzenskonakole.cz, protože plánuji vyrobit další. Jste-li místní patrioti a chtete-li povědomí o tom, že na kole se dá jezdit i na Plzeňsku rozšířit, nebo se Vám jen náš dresík líbí, máte šanci jej získat. Napište mi a já se Vám ozvu, až přijde vzorková velikostní sada k vyzkoušení.

 

Vás i Vaše kola zdraví 

 

Vaše editorka cykloRADKA

 

 

Přečtěte si také

První narozeniny plzenskonakole.cz - jaké to bylo? - Jak jsme slavili první narozeniny v srpnu 2008

 

 

Diskuse (0)

Vstoupit do diskuse

Fotogalerie