Na úvodní stránku
mail

Cyklostezky a cyklotrasy

Co nejvíce informací o stávajících, nově budovaných i právě rozkopaných a tedy neprůjezdných cyklostezkách i o značených cyklotrasách. 

Plzeň-Skvrňany, spojka ul Na Jíkalce - Kalikova uzavřena

news
Oblíbená "myší díra" za domy ve Skvrňakské ulici, používaná jako spojka ulic Na Jíkalce a Kalikovy je nyní z důvodu privátní výstavby domů uzavřena. Cyklisté tedy musí ve směru z ulice Na Jíkalce celý blok objet po smíšené stezce v chodníku podél Skvrňanské ulice a poté odbočit ke Kalikovskému mlýnu či pokračovat po chodníkové stezce k Plaze a hlavní poště.
Nebezpečné místo
Aktualizace: 26.02.2012

Mydlovary, Plzeň-sever - neprůjezdná cyklotrasa CT2214

news
Na cyklotrase CT2214 jižně od  Mydlovar v okrese Plzeň-sever probíhá těžba dřeva. V místě těžby je cesta je neprůjezdná - kmeny přes cestu. Povrch cesty v úseku cca 1 km rozježděn těžkou lesní mechanizací. Místo těžby bylo nutno obejít terénem a kolo pro průjezdu rozježděného úseku umýt v potoce.
Nebezpečné místo Práce na silnici
Aktualizace: 28.05.2010

Nebezpečná cesta údolím Mže a související omezení ve vlacích

news
Kvůli rozsáhlé stavební činnosti na modernizaci trati z Pavlovic do Plané u Mariánských Lázní je obtížně průchodná část značené cyklotrasy č.2167 mezi obcí Brod nad Tichou a Kočov. A dále pak pěší červená značka mezi Brodem nad Tichou a Josefovou Hutí (stanice Pavlovice) vedená romantickým údolím Mže, která je též hojně využívána cyklisty. Obě značené trasy vedou po jediné cestě úzkým údolím řeky Mže, kterou intenzivně i o víkendech využívá těžká stavební technika. Riziko úrazu hrozí také pod staveništi nových železničních mostů. Rozhodně nelze doporučit využívání této cesty pro výlety! Pokud musíte tudy projet, doporučujeme maximální obezřetnost!!

 

Výluka na trati potrvá do začátku srpna. Rychlíky jsou nahrazeny celém úseku Stříbro - Planá, osobní vlaky mezi Svojšínem a Planou. Obsluha zastávek Ošelín a Pavlovice je vyřešena pendlujícím motorovým vozem ze Svojšína, protože jsou obě položeny ve špatně přístupném údolí mimo hlavní silnice. Přeprava kol je na rychlíkových spojích omezena, doporučujeme bedlivě a včas prostudovat podmínky přepravy na jednotlivých spojích!

 

Nebezpečné místo Práce na silnici
Aktualizace: 08.05.2009