Na úvodní stránku
mail

Cyklostezky a cyklotrasy

Co nejvíce informací o stávajících, nově budovaných i právě rozkopaných a tedy neprůjezdných cyklostezkách i o značených cyklotrasách. 

Plzeň-most Mohylová, u Lopatárny

news
Most přes Úslavu v Mohylové ulici, přes který vedou po chodnících jednosměrné cyklostezky bude rekonstruován. Průjezd po obou cyklostezkách je tedy zakázán. Vstup na stavbu je pěším zakázán, objížďka pro kola není vyznačena. Nejsnazší je objet most podél Úslavy k soutoku u Sv. Jiří a řeku přejet po lávce. Po celou dobu provádění rekonstrukce Mohylové ulice a mostu přes Úslavu prý bude zajištěn volný průchod chodcům přes stávající lávku, což ovšem popírá značení (nyní značka "Stezka pro pěší" přeškrtnuta).
Nebezpečné místo Práce na silnici
Aktualizace: 04.05.2019

U Sence, cyklostezka z Bílé Hory - cyklovýpadovka nenadále končí

news

Před Sencem ve směru z Bílé hory se buduje kruhový objezd. Cyklostezka (cyklovýpadovka) končí ve staveništi bez možnosti to jakkoli objet. Jediná možnost je jet po silnici nebo před semaforem u budovaného objezdu riskantě přejet na druhou stranu a projet staveništěm. Silnice je navíc dost frekventovaná, na semaforech stojí hodně aut z obou stran. Pro cyklisty je to nebezpečné místo, protože je tu silnice dost úzká. Vyznačení cykloobjížďky chybí.

 

GPS: 49°47'30.951"N, 13°24'40.518"E (v mapě)

Nebezpečné místo Práce na silnici
Aktualizace: 02.04.2019

Dobřany, CT3 u starého mostu - rozkopaná cyklostezka

news

Jen několik set metrů dlouhý úsek stezky pro pěší a cyklisty u starého mostu přes Radbuzu v Dobřanech je teď kvůli rekonstrukci křižovatky v Dobřánkách neprůjezdný. Objet ho můžete buď po souběžné, ale frekventované silnici, nebo pokud pojedete z Dobřan do Plzně, tak po pěšině po loukách. Značení cyklobjížďky na této mezinárodní cyklotrase CT3 chybí, na cyklisty zapomněl i ten, kdo nastříkal nápis na asfalt.

 

GPS: 49.6559739N, 13.2821656E (v mapě)

Nebezpečné místo Práce na silnici
Aktualizace: 31.03.2019