Na úvodní stránku
mail

Odkazy

Odkazy, které se vám hodí pro přípravu cyklovýletu nebo na kterých získáte další cyklistické informace. 

Portály pro cyklisty

article

Informační portály pro cyklisty jak nadregionálního tak i regionálního rozsahu. Odkazy na užitečné informace i diskusní fóra. Strategické cyklistické dokumenty.

Autor: Helča Jirkovská Aktualizace: 24.07.2011

Regionální (Plzeňský kraj)

Turistů ráj www.turistu-raj.cz - internetové stránky Úřadu Plzeňského kraje pro turisty, odkaz směřuje přímo do sekce cykloturistika

 

 

Domácí (ČR)

Portál NaKole.cz http://www.nakole.cz - zpravodajský a informační portál pro všechny, které zajímá cyklistika a cykloturistika. Kromě cyklistických map, průvodců a tipů na zajímavé výlety zde najdete například informace o cyklistické dopravě ve vybraných evropských městech.

 

Cyklisté vítáni http://www.cyklistevitani.cz - vše o ubytovacích, stravovacích a jiných zařízeních s celostátně platnou certifikací Cyklisté vítáni umožňující pohodový pobyt cyklistů i jejich kol.

 

Cykloolomouc http://cykloolomouc.wordpress.com - blog věnující se olomouckým critical mass cyklojízdám

 

Cyklonovinky http://www.cyklonovinky.cz/ - hradecký portál pro cyklisty se závodním duchem

 

Cykloportál Ostrov http://cykloportal.ostrov.cz/cz/cyklotrasy - tipy na cyklovýlety kolem Ostrova nad Ohří

 

Cyklopotrál Karlovarského kraje http://www.kr-karlovarsky.cz/cyklo/Stranky/uvod.aspx - vše o cyklistické dopravě a jejích novinkách v Karlovarském kraji

 

Cykloserver http://www.cykloserver.cz - digitální atlas cykloatlas ČR - cyklomapy, cykloatlas a ubytování pro cyklisty

 

Cyklostránky www.cyklostránky.eu (čárka nad „á" opravdu není překlep) - cestovatelský portál brněnských cykloturistů s reportážemi z cest po celé Evropě

 

Festival Cyklocestování www.cyklocestování.cz - Server k cyklo-cestovatelskému festivalu CYKLOCESTOVÁNÍ

 

Bikenews Bikenews.cz – přehled článků o cyklistice nejen z domácích serverů zaměřených na cyklistiku, ale i ostatních zdrojů informací

 

Brno na kole http://brnonakole.cz/

 

Cyklistické Brno http://www.bicybo.cz - stránky brněnského klubu Bicybo – Cyklistické Brno.

 

Brněnský spolek cykloturistiky www.e-cyklostranky.cz – stránky spolku brněnských turistů. Kronika výletů, akce spolku, inspirace pro výlety zejména na Moravě a na Vysočině.

 

Cyklistika Krnov www.cyklistikakrnov.com - regionální informační portál pro všechny příznivce cyklistiky na Krnovsku a ne jen pro ně; tipy na výlety doma i v zahraničí, akce pro všechny cyklisty, spousta zajímavých odkazů vč. zahraničních a další cykloinformace a to i s humorem...

 

Cyklojízdy www.cyklojizdy.cz  - chcete vědět, co se skrývá pod pojmem cyklojízda? Zajímá vás, jak takové akce probíhají? Pak tyto stránky jsou určeny právě vám. Můžete porovnat zkušenosti organizátorů cyklojízd z téměř desítky českých i slovenských měst.

 

Dálková Greenways trasa Krakow-Morava-Vídeň http://www.greenways.infomorava.cz - stránky informující o cyklistické dálkové trase Krakow-Morava-Vídeň. Mapy, průvodce, informace o ubytování, stravování, službách pro cyklisty apod.

 

Labská stezka www.labskastezka.cz - v Německu je Elberadweg po několik let vyhlašována nejoblíbenější cyklotrasou. Informace o labské stezce v ČR, která je u nás pro cyklisty značena od hranic do Mělníka jako CT 2 a dále jako CT 24 do Vrchlabí najdete na této stránce.

 

Moravské vinařské stezky http://www.vinarske.stezky.cz/ - informace o moravských vinařských cyklostezkách. Dozvíte se podrobnosti o jednotlivých trasách, místních pamětihodnostech, vinařství, možnostech ubytování a stravování nebo aktuálních regionálních akcích. 

 

Nadace Jihočeské cyklostezky http://www.jihoceske-cyklostezky.cz - jihočeský cykloportál informující o pořádaných cykloakcích v jihočeském kraji a cyklotrasách nabízející tipy na výlet i pro rodiny s dětmi. 

 

Ostravou na kole www.ostravounakole.cz  - portál Ostravských kolařů, jejichž cílem je především snaha zasazovat se o lepší podmínky pro cyklistickou dopravu a ktří chtějí, aby se kolo stalo rovnoprávným dopravním prostředkem při cestě do práce, školy i za zábavou.

 

Panevropská cyklostezka Praha-Plzeň-Stříbro-Železná-Norimberk-Štrasburg-Paříž http://www.paneuropa-radweg.eu - stránky dálkové trasy vedoucí z Francie přes Německo do Čech jsou ve čtyřech jazycích, tedy i v češtině.

 

Prahou na kole www.PrahouNaKole.cz - obsahuje podrobnou pražskou cyklomapu s doporučenými trasami a novinky o městské cyklistice v Praze i ve světě.

 

Sport central www.sportcentral.cz - Sportovní sociální síť pro rekreační sportovce, největší vyhledávač sportovišť v republice. Můžete si zde najít partnery na sport i založit si vlastní tým.

 

 

Zahraniční (Slovensko)

Mulica www.mulica.sk - žilinský portál o alternativní mobilitě a využívání veřejného prostranství

 

 

Zahraniční (ostatní)

ADFC http://www.adfc.de/ - stránky německého svazu cyklistiky Algemeiner Deutscher Fahrrad-Club. Pouze v němčině.

 

ADFC Norimberk http://www.adfc-nurnberg.de/ - stránky německého svazu cyklistiky Algemeiner Deutscher Fahrrad-Club v Norimberku. Pouze v němčině.

 

Amsterodam na kole http://www.bereikbaaramsterdam.nl - stránky s informacemi pro cyklisty - půjčovny kol, plánovač tras, atd.

 

Cyklistika v Bavorsku www.bayernbike.cz - spousta informací pro cyklisty v Bavorsku - informace o akcích, značené cyklostrasy s možností stáhnout si itinerář té které trasy. Stránky jsou pouze v němčině.

 

Cyklistika pro horská kola v Bavorsku (oblast u Javoru) http://mountainbiken.arberland-bayerischer-wald.de/  - informace pro ty, co rádi jezdí na kole v horském terénu. Stránky jsou pouze v němčině.


Rakouské cyklostezky www.radtouren.at - informační portál o nejznáměnjších cyklostezkách v Rakousku s dalšími informacemi pro cyklisty (zajímavosti, ubytování). V němčině a angličtině, stručná informace též v češtině.


Německá cyklo-wikipedie http://radreise-wiki.de/Radfernweg - užitečné informace pro cyklisty v Německu v přehledné struktuře. Pouze v němčině.

 

Blogy cylkistů a bikerů

http://kola-plzen.blogspot.cz/ - blog s trasami pro kolo na Plzeňsku

 

 

Národní cyklistické dokumenty a www stránky

Národní strategie cyklistické dopravy www.cyklostrategie.cz/ - Usnesením Vlády ČR ze dne 7. července 2004 č. 678 byla schválena Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy České republiky, ve které se stát zavázal k podpoře cyklistické dopravy a k budování cyklostezek. Na tomto informačním portálu pak můžete nalézt všechny relevantní informace k průběžnému naplňování daného strategického materiálu. Cyklostrategie.cz, je platformou pro odborné informace a dění v oblasti cyklistiky. Je určen především odborníkům, ale i cyklistické veřejnosti. Cílem je pomoci zlepšit podmínky pro cyklisty v ČR. Jízda na kole nemusí být jen sportovní aktivita, ale může se stát i plnohodnotnou součástí dopravy ve městě, či součástí životního stylu všech společenských vrstev.

 

Národní cyklokonference www.cyklokonference.cz - stránky s informacemi o cyklokonferencích na národní úrovni organizované národním cyklokoordinátorem.

 

 

Komerční / Prodejní

Specialized Concept Store www.cyklo69.cz prodává kvalitní značková kola. Z nabídky si vyberte horská kola, silniční kola, dámská kola a dětská kola. V obchodu najdete i vybavení pro cyklisty a další doplňky.