Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

První dálkový cykloturista na trase Praha-Paříž projel Plzní

article

Český cykloturista Jan Bednář je zřejmě prvním Čechem, který se vydal po nové panevropské cyklotrase z Prahy do Paříže. Vyjížděl v pondělí ráno, aby stihnul sobotní otevírací ceremoniál v Norimberku. Déšť se sněhem, který ho zastihnul hned první den, ho ale trochu zdržel. Do Plzně dojel až ve čtvrtek kolem poledne. A první dojmy z cesty?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.04.2008
Blátivý úsek na hranici středočeského a plzeňského krajeho moc nepotěšil. Jako dálkový cyklista, který už absolvoval dlouhé cesty do zahraničí si postesknul na chybějící služby pro cyklisty na trase. Překvapilo ho také, že trasa v Plzni nevede až na náměstí a není z ní ani odbočka ke známé věži, která je již zdaleka vidět i na kole. Na takové věci prý v zahraničí, zejména v Německu, nezapomínají. Jan Bednář chce ještě dnes dojet do cyklocentra ve Lhotě u Stříbra a tam přespat. Díky stavbě železničního koridoru mezi Plzní a Stříbrem však úsek cyklotrasy 37 mezi Kozolupy a Stříbrem raději objede.