Na úvodní stránku
mail

Služby pro cyklisty

Jiné služby pro cyklisty

article

Mycí box na kola v Rochlově

Některé služby poskytované cyklistům, které nelze zařadit do předchozích skupin, najdete zde. Jsou to většinou cyklocentra, která nabízejí ubytování, možnost umýt sebe i kolo či prostě jen místo k odpočinku. Chcete-li se nechat inspirovat, třeba k výletu s dětmi za město, pročtěte si následující nabídku.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 26.05.2010

Plzeň

Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň (Domeček), Ledecká 23

 

Sdružení pořádá cykloturistické akce, zejména jízdy výletním cyklovlakem ve spolupráci s Plzeňskou dráhou. Při SVČ DOMEČEK se schází také 1-2x do měsíce kroužek cykloturistiky, který je určen dětem od 12 let, mládeži i dospělým. Mohou ho navštěvovat už děti od 10 let, ale pouze s rodiči. Hlavní náplní kroužku je cyklistika, doplňovaná pěší turistikou a v zimě běžkami. Cílem návštěv je spousta zajímavých míst nejen v okolí Plzně. Na červen je opět plánováno splutí některé řeky. Vyvrcholením činnosti je cyklotábor první týden v červenci.

Kontakt: Ledecká 23, 323 16 Plzeň
Tel. 377 523 962, Tel/Fax: 377 538 822
www.svcdomecek.cz, info@svcdomecek.cz

Aktualizováno: 20.10.2009

 

Plzeňská dráha

 

Plzeňská dráha je dobrovolným a nezávislým sdružením občanů se zájmen o historii, současnost a budoucnost železniční dopravy. To to sdružení mj. zajišťuje jízdy zvláštních cyklovlaků. Plzeňská dráha převzala patronát nad železniční tratí Pňovany - Bezdružice a ve spolupráci s místní samosprávou, občanskými sdruženími a podnikateli se snaží pomoci rozvoji mikroregionu Konstantinolázeňsko. Chcete-li si pronajmout vlak na větší cykloakci, kontaktujte sdružení.

Kontakt:
Družstevní 17, 301 00 Plzeň
tel: 604 827 735
www.plzenskadraha.cz, info@plzenskadraha.cz

Aktualizováno: 10.2.2010

 

Nadryby

Přívoz přes Berounku v Nadrybech

testtest

Přívoz je v provozu celoročně od 8 do 18h, a to na místní komunikaci mezi Nadryby a Kříšemi. Provoz je přerušen pouze v případě, že je velká voda, sněhová vánice, bouřka, výpadek proudu, odchod ledu, silný vítr nebo když je přívoz poškozen.

Cyklista zaplatí 20 Kč/osobu a k tomu 10 Kč/kolo.

 

Kontakt: 

www.nadryby.cz

Aktualizováno: 10.5.2014

 

Nynice - Darová

Darovanský přívoz přes Berounku - opět v provozu


testtest

Přívoz bývá v provozu celoročně od 8 do 18h, a to na místní komunikaci mezi Nynicemi a Darovou. Provoz je přerušen pouze v případě, že je velká voda, sněhová vánice, bouřka, výpadek proudu, odchod ledu, silný vítr nebo když je přívoz poškozen.

Cyklista zaplatí 10 Kč/osobu+kolo

Od jara 2013 přívoz nejezdil, od ledna 2014 jezdí ve zkušebním porovozu St-Ne: 9-16.30h!

Kontakt: www.obecbrasy.estranky.cz

Aktualizováno: 22.3.2014 

 

 

 

Rochlov

CYKLOCENTRUM - Zámecký dvůr ROCHLOV (u Nýřan)

Cyklocentrum v postupně rekonstruovaném zámeckém dvoře nedaleko Nýřan. Poskytuje zázemí těm, co chtějí vyrazit na výlet na kole a poté ještě osprchovat sebe i svého dvoukolého miláčka. Dámská a pánská šatna, dále sprchový kout a WC je k dispozici o víkendech i přes týden. Vhodné např pro rodiny s dětmi, které se chtějí popovézt autem s koly na střeše kousek za město. Bikery potěší také mycí box na kola. Možnost zapůjčit 5 historických kol z doby první republiky. Pro zapůjčení kola nutná záloha! Pro využití služeb cyklocentra a půjčovny kol vždy předem telefonicky kontaktujte správce!

 

Kontakt: 

tel. 724 152 355 (správce), www.rochlov.cz

 

Aktualizováno: 17.2.2010

 

 

Lhota u Stříbra

CYKLOCENTRUM s ubytováním ve Lhotě u Stříbra

 

Jen pár kilometrů od Stříbra na cyklotrase Přátelství č. 37 najdete nově vybudovaný objekt pro cyklisty. Cyklocentrum, jak ho tvůrci nazvali, poskytne dobré zázemí zejména dálkovým cyklistům využívajících cyklotrasu č. 37 ze Sříbra na česko-německé hranice v Železné. Trasa č. 37 je také součástí Panevropské cyklotrasy spojující Paříž s Prahou a tak se dá předpokládat, že se zde budou zastavovat i cizinci. Cyklocentrum nabízí levné ubytování v dvoulůžlkových pokojích v podkroví, společenskou místnost s kuchyňkou a samozřejmě kvalitní sociální zázemí (WC a sprchy). Budou zde k dispozici též informační materiály.

 

Kontakt (správce):

tel. 720 514 014, CykloLhota@seznam.cz

http://cyklocentrum.stribro.cz

 

Aktualizováno: 26.5.2010

 

 

Přílohy

Ubytovna Lhota u Stříbra - CENÍK (37.00 kB)
Ubytovna Lhota u Stříbra - UBYT. ŘÁD str.1 (356.19 kB)
Ubytovna Lhota u Stříbra - UBYT. ŘÁD str.2 (58.35 kB)