Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Regiontour v Brně s cyklistickou vesničkou

article

Na veletrhu Regiontour se návštěvníci nejvíce ptají po mapách

Brněnský veletrh cestovního ruchu Regiontour již tradičně zahajuje sezónu veletrhů cestovního ruchu v novém roce. I letos se do Brna sjeli vystavovatelé z celé republiky i ze zahraničí, aby nabídli informace, prospekty a také zážitky přímo ve veletržní hale. Letos zde vystavovatelé se zaměřením na cykloturistiku vytvořili ze stánků samostanou cyklistkou vesničku. Co v ní najdete? Jaké další veletrhy nás letos čekají?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 18.01.2013
testtestBrněnský Regiontour je oblíbeným cílem cestovatelů nejen těch na kole, několik zaparkovaných kol jsem potkala hned u vstupní brány. Všechny expozice jsou soustředěny do pavilonu P, ve vedlejším pavilonu F najdete souběžně probíhající veletrh GO, tedy stánky cestovních kanceláří. Stánek Plzeňského kraje opět s motivy piva v podobě obručí pivních sudů najdete hned u jednoho ze vchodů. Expozice se sudem dává stánku tradiční ráz, který ještě podtrhují ochutnávky slavného plzeňského moku. Jednotlivé regiony plzeňského kraje i město Plzeň samotné nabízejí své prospekty na malých stáncích kolem obručí. Stánek Českého lesa s cyklisty na banneru vysoko nad samotným stánkem, kde jsou k mání vyhlášené krchlebské koláče najdete hned v jeho sousedství.

 

testPro města, obce i kraje představuje Regiontour zahájení nové turistické sezóny. Na tento veletrh se připravuje mnoho nových materiálů. S tím, jak se těžiště propagace přesouvá na internet, se postupně mění i nabídka tištěných informací na stáncích. Propagační materiály pro cyklisty má každý kraj, někdy jsou ale k dispozici jen na požádání. Pěknou sérii tipů na výlety jsem získala na stánku Jihočeského kraje. Pěkně zpracované tipy na cyklovýlety má tradičně jižní Morava. Na našem stánku jsem objevila nové vydání cyklomapy Klatovska. Mapka, která vyšla koncem léta 2012 je oproti 1. vydání polovičního formátu již neobsahuje podrobný plán Klatov s cyklotrasami, což je podle mého názoru škoda. Minirecenzi na tuto mapu si můžete přečíst v naší sekci Mapy & Brožury.

 

 

Další veletrhy pro cyklisty

Čt 7 - Ne10/2/2013 - Holiday World  - veletrh cestovního ruchu v Praze ve Veletržním paláci

15 -Ne 17/2/2013 - Tourism Expo - veletrh cestovního ruchu a volného času v areálu Flora Olomouc

Pá 5 - Ne 7/4/2013 - FOR BIKES - cyklistický veletrh v PVA v Praze-Letňanech

Čt 25 - Ne 28/7/2013 - ISPO  - veletrh městské cyklistiky a elektromobility na výstavišti v Mnichově

St 28 - Ne 31/8/2013 - Eurobike - nejvetší světový veletrh se zaměřením na cyklistiku na výstavišti ve Friedrichshafenu

Čt 7 - Ne 10/11/2013 - Bike Brno -  cyklistický veletrh na brněnském výstavišti

 

Informace pro návštěvníky Regiontouru test

 

Otevírací doba pro veřejnost

pátek 18. 1. 2013: 10-18 hod

sobota 19. 1. 2013: 10-18 hod

neděle 16. 1. 2013: 10-16 hod

 

Vstupné
Základní
pro veřejnost (Pá+So+Ne):

160 Kč
Rodinné (Pá+So+Ne):

200-250 Kč
Zlevněné pro veřejnost (Pá+So+Ne):

80-130 Kč

 

Odkaz

Stránky veletrhu

www.bvv.cz/go-regiontour

 

 

 

Fotogalerie