Na úvodní stránku
mail

Zajímavá místa

rozhledna Na Šibeníku - asi 2km jihovýchodně od Horšovského Týna

article

Nová rozhledna na Šibeničním vrchu u Horšovského Týna je ze dřeva

Umožňuje kruhový výhled z horního patra celodřevěné konstrukce rozhledny postavené na Šibeničním vrchu (459 m.n.m.) asi 2km jihovýchodně od Horšovského Týna. V sezóně přístup volný, mimo sezónu nutné vyzvednout klíče v infocentru v Horšovském Týně.

 

K rozhledně vedou dvě přístupové cesty: Ze severu od Horšovského Týna je to ovšem jen polní cesta, sjízdná spíš pro bikery, z jihu od Lazců vede pěkná asfaltka skoro až pod rozhlednu.

 

GPS: Loc: 49°31'13.585"N, 12°57'42.321"E

 Autor: cykloRADKA
Razítko
Aktualizace: 11.11.2010

Cesta z Plzně

Pokud se chcete vydat na rozhlednu z Plzně na kole, je asi nejlepší jet po CT 3 přes Dobřany a Merklín až do Poděvous a tam odbočit na Čermnou a Hlohovou a odtud podél potoka Zubřina dojet přes Osvračín, Chotiměř a Přívozec až do Blížejova. Odtud je to do Lazců jen asi 2km mírně do kopce. Celá cesta vede po asfaltkách. Zpátky můžete dojet na vlak do Staňkova. K rozhledně je to z Plzně asi 55 kilometrů.


Otevírací doba

1. května do 30. září - vstup volný

1. října - 30. dubna - klíče od vstupní branky do rozhledny k vyzvednutí v Infocentru v Horšovském Týně proti záloze

 

Razítko a letáček

Krásné razítko s kresbou rozhledny je k dispozici v infocentru v Horšovském Týně. Elektronickou verzi letáčku s popsaným panoramatickým výhledem najdete v příloze tohoto článku.

 

 

Přílohy

Letáček o rozhledně (1.14 MB)