Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Tour de kids zavítá tento víkend do Plzně

article

Na nadcházející víkend se chystá několik cyklistických akcí. Přibývají i ty pro děti. Jednou z nich je i dětský cyklistický závod Tour de Kids, který po roce opět zavítá do Plzně. Kromě samotého závodu v pěti věkových kategoriích je připraven i lákavý doprovodný program. Malé účastníky přivítá účastnice první Superstar Míša Nosková jako moderátorka i zpěvačka a klaun Čiko, který s dětmi kouzlí, hraje a vyrábí z balónků neuvěřitelné věci...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 31.05.2012
testZávody nejsou pro profesionály, ale pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet závodění nebo se třeba jen přijít pobavit a strávit příjemné odpoledne ve společnosti jiných závodníků. Letos se konají ve dvaceti městech po celé republice. První z nich startovaly již začátkem května na brněnském náměstí Svobody, poslední závod proběhne 14. července na Václavském náměstí v Praze. Mezitím po devět víkendů dětská tour navštíví centra měst, ale také parky, lázeňský areál či Lipenskou přehradu. Celý kalendář naleznou zájemci na oficiálních webových stránkách závodu www.tourdekids.cz.


Děti mohou závodit v pěti kategoriích rozdělených podle věku. Nejmladší holky a kluci (narození v roce 2009 a později) pojedou trať dlouhou 40 až 50 metrů většinou na odrážedlech, ale mohou využít i tříkolky či šlapadla, zkrátka na čem se jim dobře jezdí a co zvládnou. Na start mohou jen děti narozené v roce 2001 a mladší. Ty pak absolvují trať kolem 1 až 1,5 kilometru na kolech. Elektrokola ani pedeleky nejsou pro závod povoleny. Trať je vždy přizpůsobena danému náměstí a délka se liší město od města.

 

Závody začínají rozjížďkami a nejlepší z nich postupují do finále. V jedné rozjížďce je maximálně dvanáct dětí, aby každé mělo stejné podmínky. Holky i kluci startují samostatně, i vyhlašování je rozdělené. Organizátoři pro letošek připravili jednorázové čipy umístěné přímo na startovní čísla. „Cílem akce je dětem hravou formou vysvětlit bezpečnost na kole, proč je důležité nosit cyklistické helmy, jak má vypadat správně vybavené kolo, jaké kolo je vůbec vhodné pro děti a mnoho dalších zajímavostí, které se děti během odpoledne mohou dozvědět na stánku firmy Amulet, ale i na podiu v rámci programu,” uvedla za organizátory Tour de Kids Ivana Průchová. „Nesmíme zapomenout ani na doprovodný program, který se letos výrazně rozšířil. Ve všech městech pro děti zakouzlí klaun Čiko a před vyhlašováním výsledků bude pro děti za odměnu připravena i diskotéka s klaunem,” doplnila Průchová.

 

 

I tentokrát jsou pro všechny startující připravené dárky: každý dostane po zaplacení startovného účastnické tričko Tour de Kids, cereální snack Street XL od Nutrendu, dětskou knížku z nakladatelství Mladá fronta a pamětní list. A protože hlavním cílem celého dne je především bezpečnost děti na pozemních komunikacích, pro letošní rok Česká pojišťovna každého malého cyklistu pojistila jednorázovým úrazovým pojištěním po dobu závodu. Svůj program připravila i společnost Citroen. Především rodiče si mohou vyzkoušet upevňování dětských sedaček v rodinném autě Berlingo. U stánku firmy Kalas Sportswear mohou zájemci zakoupit speciální dětské cyklistické dresy Tour de Kids.


„I když děti nevyhrají, všechna startovní čísla budou slosovaná a jako hlavní výhra je grilovací hrnec Zepter v hodnotě přes osm tisíc korun nebo třeba hračky, cereální snacky a další výhry,” upozornila Ivana Průchová.

Vstup na akci je zdarma, startovné pro děti při on-line registraci na stránkách  www.tourdekids.cz je 80 Kč a při platbě na místě 100 Kč.

 

Odkazy

www.tourdekids.cz- informace o akce

www.plzenskonakole.cz/cz/v-regionu-216 - informace o cyklistických akcích v našem regionu

 

Přílohy

Pozvánka na akci (516.59 kB)