Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Veletrh ITEP opět otevírá své brány

article

Hodně cyklistických materiálů najdete tradičně na bavorských stáncích

Již tento čtvrtek otevřel své brány 3. největší veletrh cestovního ruchu v ČR - plzeňský ITEP. Po tři dny nabízejí vystavovatelé v obou halách plzeňské TJ Lokomotiva v Úslavské ulici bohatý program. Cyklisté zde každoročně hledají tipy na výlety a vhodné destinace. Bývají tu představeny i některé novinky. Jaké to budou letos?

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 15.09.2016

testLetos se veletrhu účastní na 132 vystavovatelů oproti 115 loňským. Je zde také 18 vystavovatelů ze zahraničí. Můžete tak získat propagační materiály z různých koutů naší vlasti, ale třeba i z Bavorska, kam mnozí cyklisté z Plzeňského kraje stále častěji vyjíždějí na jednodenní výlety. K dispozici jsou návštěvníkům informační brožury, mapy, cyklomapy, letáky, nabídky pobytů, hotelů a další propagační materiály z oblasti cestovního ruchu, a to nejen z Česka, ale i z Polska, Chorvatska, Německa, Rakouska nebo Slovenska. Národní park Šumava představí své přírodní krásy. Adrenalinové zážitky na kole prezentuje expozice Ski&Bike Špičák, nejprogresivněji se rozvíjející se bikepark v Čechách. Letošní veletrh je zaměřen na rodiny s dětmi. Rodina Klusálkových, protagonisté veletrhu, představí již třetí díl svého deníčku. Dá se očekávat, že největším lákadlem pro cyklisty bude nová cyklomapa Brd, kterou čerstvě vydal Plzeňský kraj. Jde o mapu v obvyklém měřítku 1:60 000, která se pod číslem 16 zařadí do souboru cykloturistických mapa našeho kraje. Její recenzi najdete v nejbližší době v naší sekci MAPY & BROŽURY, srovnání s ostatními letos vydaným i mapami Brd  pak doplníme do článku Na kole do Brd s mapou. Ale jakou? Porovnali jsme je. Pěkné cyklistické mapy a brožury najdete také na stáncích vystavovatelů z Bavorska. Mapku k cyklostezce Přátelství i Bocklradweg vedoucí po bývalé železnici hned za česko-německými hranicemi. Na veletrhu ITEP 2016 má svůj stánek také nakladatelství Cykloknihy, které už nyní nabízí nový kalendář ze starých cyklistických plakátů, a samozřejmě čerstvé i starší tituly z pera známých cyklocestovatelů. Plzeňská cestovní kancelář Intertrans nabízí kromě poznávacích, pobytových a tematických zájezdů také cyklistické zájezdy po Evropě. Vystavuje zde většina českých a moravských krajů a tak můžete získat informace o téměř všech turisticky zajímavých regionech v ČR. Můžete tak získat třeba mapu vedení cyklostezky Ohře či cyklostezky Bečva, nebo nejaktuálnější cyklomapu Karlovarského kraje.

 

Dvanáctý ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP se letos uskuteční od 15. do 17. září, návštěvníkům bude otevřen denně od 10:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 17:00 hodin v prostorách hal TJ Lokomotiva v Úslavské ulici č. 75 v Plzni na Slovanech (v mapě zde). 

 

test

 

 

Přečtěte si také

Trasy pro cyklovýlety - sekce našeho webu, kde najdete tipy na cyklovýlety v našem kraji

AKCE - sekce našeho webu, kde najdete chronologicky pozvánky na  cyklistické i cykloturistické akce v našem kraji i mimo něj

 

Fotogalerie