Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Z Čech do Bavor na kole po nové cyklostezce

article

Cyklostezka mezi Hájkem a Všeruby začíná jen asi 50 m od odbočení ze silnice

Již po šesté se sejdou čeští a němečtí cyklisté na tradiční akci Na kole z Čech do Bavor. Letos je tato oblíbená cyklistická akce spojena i s otevíráním nové cyklostezky ze Všerub do Hájku, která umožní vyhnout se frekventované komunikaci mezi těmito dvěma obcemi u hranic. Nový úsek poslouží cyklistům na mezinárodní CT3 z Prahy přes Plzeň do Regensburgu a Mnichova, ale i těm, kteří rádi využívají cyklostezky a cyklotrasy kolem Kdyně. Chcete si je prohlédnout  také?

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 30.06.2010

testV regionu kolem Kdyně na výstavbě cyklostezek pracují již několik let a nutno říci, že jsou úspěšní. Téměř každý rok otevírají nějaký nový úsek, který umožní bezpečnou cestu na kole mimo komunikace. „Nové cyklotrasy mají ohlas a jsou využívané - to je nejdůležitější,” říká kdyňský starosta Jan Löffelmann. Okruhy, které region připravil, jsou na mapkách A4 k dispozici v místním infocentru jsou dobrou pobídkou pro milovníky šlapání do pedálů, aby se sem vydali. 

 

Tradiční akce Na kole z Čech do Bavor osloví zejména cyklisty z blízkého či vzdálenějšího okolí Kdyně. Jejich počet rok od roku stoupá a to nejde jen o Čechy. Právě na tuto akci rádi jezdí i němečtí cyklisté z blízkého příhraničí. Stejně jako loni se i letos vydají na dvě trasy - delší a kratší. Obě startují ze Všerub a vedou po českém i německém území. Delší trasa má letos 51 kilometrů a vede kolem nedávno vybudovaného Dračího jezera (Drachensee) u Furth im Wald, Eschlkam, Fleky, Orlovice a Chodskou Lhotu a přes Hájek do Všerub po nové cyklostezce. Kratší 24 kilometrů dlouhá trasa se již za Dračím jezerem vrací na hranice do Všerub. Vedení obou tras i s výškovým profilem najdete v letáčku přiloženém k pozvánce na tuto akci i u tohoto článku.

 

Aktivity Kdyňských navazují na německý region těsně za hranicemi. I tam se snaží. Důkazem toho jsou nejen nové stezky ale i ocenění Bavorského ministerstva  pro hospodářství a cestovní ruch, které převzal jako jeden z pěti lauerátů v Rosenheimu pan Altman z infocentra v Eschlkamu.

 

Pokud se Z Čech do Bavor také projedete na kole tuto sobotu nebo později, nezapomeňte vyzkoušet novou stezku ze Všerub do Hájku. Pokud pojedete od Kdyně přes Brůdek, musíte v Hájku odbočit doleva mezi paneláky. Na stezku najetete asi po padesáti metrech. Odpočívku s vyhlídkou na rybník může využít třeba na svačinozastávku.

 

Jak do jet z Plzně do Kdyně a do Všerub

Na kole  tam dojedete z Plzně po CT3 přes Dobřany, Merklín a Koloveč.

Vlakem můžete dojet do Domažlic a odtud pak na kole po CT 2014 přes Mrákov, Kout na Šumavě až do Prapořiště u Kdyně

 

Přečtěte si také 

Nové stezky kolem Kdyně byly otevřeny -  reportáž z otevření nových úseků cyklostezek kolem Kdyně spolu s praktickými radami pro cyklovýlet na kdyňsko

Do Domažlic s kolem vlakem RegioJET -  o novém vlakovém spojení do Domažlic, které mohou využít i cyklisté

 

Odkazy

www.cd.cz - vyhledávač spojení vlakem  s kolem

Přílohy

Pozvánka na akci - str. 1 (popisy tras a program (574.25 kB)
Pozvánka na akci - str. 2 (mapa a profil tras) (561.66 kB)

Fotogalerie