Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Železná Střela - něco pro bikery v okolí Plas

article

Město Plasy připravilo pro zdatné cyklisty přes 100 kilometrů dlouhý okruh s nesčíslným stoupáním a klesáním, a to pod příznačným názvem Železná Střela. Okolí Plas je kopcovité, stoupání do kopce do Obory je mezi cyklisty vyhlášené. Výšlap na kopec bývá ale často odměněn krásným výhledem - těch je na připravované trase Železná Střela hned několik - Havlova vyhlídka, výhled z Horního Hradiště a další...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 03.08.2007

Na trase najdete i staré cisterciácké dvory nebo památky vesnické architektury. Prohlédnout si můžete i hrobku knížete Metternicha, který v Plasích zavedl výrobu litiny. Ta má expozici v plaské výstavní síni.Trasa je vedena převážně po komunikacích III. třídy a vytváří jakousi osmičku s křížením v Plasích. Lze ji tedy rozdělit na dvě části - severní a jižní. Plzeňští pak mohou do Plas dojet třeba vlakem.


Projekt Železná Střela je součástí dlouhodobé strategie, kterou Plasy a Mikroregion Dolní Střela v oblasti cestovního ruchu prosazují. Turista, cyklista i pěšák jdou po zajímavostech, proto pro ně vytváříme naváděcí systém, takzvaný "turistický vějíř," říká starosta Plas pan Miloslav Hurt. Vějíř nyní zahrnuje 12 atraktivních tipů na zajímavá místa oblasti mikroregionu. Železná Střela tak naváže na jeden z prvních projektů tematických cyklotras - Baroko I, Baroko II a Baroko III.

 

Trasa o délce 102,7km není značena v terénu a cyklista se musí řídit popisem! My ho uvádíme v sekci Trasy pro cyklovýlety - pro bikery. Najdete ho také na letáku. Leták k trase bude k dispozici během září v infocentru Plasy (Po-Pá), tel: 373 322 493 a v klášteře (vč. So a Ne) 373 322 174.Bude obsahovat:

  • info o trase a zajímavostech na ní
  • místo pro razítka k doplnění údajů k získání prémie za projetí celé trasy, nebo její části
  • výškový profil trasy

 

Odkazy

http://www.plzenskonakole.cz/cms/cz/trasy-pro-cyklovylety/bikerske

http://www.plasy.cz/

http://www.idos.cz/connform.asp?tt=a&cl=C