Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Brdský cyklobus mění jízdní řád

article

Nastoupit lze i ve Spáleném Poříčí

Od prvního září čekají cyklisty, kteří chtějí o víkendech využít Brdský cyklobus, změny. Na zpáteční jízdu z Příbrami bude cyklobus vyrážet již v 15.30. Mnohým cyklistům se tak zkrátí doba pro brdský výlet o hodinu a půl. Co k tomu plzeňské ČSAD vedlo?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 02.09.2008

Zájem o brdský cyklobus mezi cyklisty během prázdnin vzrostl tak, že ČSAD autobusy Plzeň musely od července nasadit na tuto linku kapacitnější cykobus. Jak se obsazenost změní, až se změní jízdní řád? Dá se očekávat, že první cyklisté jedoucí podle upraveného jízdního řádu v sobotu 6. září, budou překvapeni. Další sobotu (13. září 2008) nejspíš vymění autobus za cyklovlak do Brd, který z Plzně vypravuje Plzeňská dráha spolu se Sdružením pro volný čas DEMARO a ve spolupráci se Střediskem volného času dětí a mládeže.

 

test Oproti původnímu jízdnímu řádu, kdy cyklobus vyjížděl na zpáteční cestu z Příbrami až v 17hodin, od 1. září 2008 bude dle nového jízdního řádu vyjíždět již v 15.30. Doba pro brdské cyklistování se tak zkrátí o 1,5 hodiny, což může odradit zejména ty, co se chtějí zpátky do Plzně vracet opět cyklobusem. Zeptala jsem se tedy ředitele ČSAD autobusy Plzeň pana Miroslava Hucla, co je k tomu vedlo. „Bylo to na žádost městského úřadu v Rožmitále, který tuto změnu požadoval, aby do Rožmitálu mohly jezdit zaměstnankyně z Příbrami."

 

Brdským cyklobusem jezdí zejména za pěkného počasí dost cyklistů. Zajímalo nás proto, zda cyklistická linka do Brd, jejíž provoz by měl skončit v neděli 14. září, bude letos prodloužena. Už víte, o kolik se počet přepravovaných osob na této lince oproti loňskému roku zvýšil? „To zatím nevíme. V polovině září bychom chtěli vyhodnotit údaje o obsazenosti cyklobusu a to i v souvislosti s úpravou jízdního řádu od 1. září. Uvažujeme totiž, že bychom provoz cyklobusu do Brd ještě prodloužili třeba dokonce září," říká ředitel Hucl.

 

O Brdském cyklobusu jsme již psali v článku Zájem o brdský cyklobus plzeňské ČSAD mile překvapil a v článku Od června do září bude jezdit Brdský cyklobus. V tomto článku najdete i jízdní řád a informace o tom, jak si místo zarezervovat.