Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cyklomaraton Tour okolo Plzně letos již potřetí

article

Největší cyklomaraton horských kol v Plzni opět zavítá tento víkend ke Svatému Jiří. V neděli 12. června se příznivci cyklistiky vydají vstříc dalším kilometrům třetího ročníku AIMTEC Open Race OkoloPlzně a DB Schenker Race. Stejně tak jako tomu bylo v loňském roce se závod uskuteční v rámci prestižního seriálu závodů Cyklomaraton Tour 2011.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 09.06.2011

testV letošním roce jsou připraveny opět dvě závodní trasy. Obě jsou vedeny po lesních a polních cestách se zpevněným povrchem a jsou určeny pro horská a trekingová kola, podmínkou pro účast v závodě je mít ochrannou přilbu. Pro sportovní jezdce je tu padesátikilometrový okruh AIMTEC Open Race, který nás zavede kolem Boleveckých rybníků příjemným singletrailem až k přírodní památce Hromnické jezírko a zpět údolím řeky Berounky do cíle, pro méně zdatné cyklisty bude připraven DB Schenker Race na 28 km. Pokud nepospícháte domů, zvolte si „padesátku", určitě nebudete litovat - možná tak objevíte místa, kde jste ještě nikdy nebyli.

 

Obě trasy startují od 11.30 z areálu U Sv. Jiří v Plzni Doubravce. Na dlouhé trase čekají závodníky 2 občerstvovací stanice, na krátké pouze jedna. Pokud jste se ještě nestihli přihlásit, můžete tak učinit za zvýšené startovné na místě, přímo v neděli 12.6.2011 od 8 do 10.30 hodin.  AIMTEC Open Race není ale jen závodění, zváni jsou všichni fandové cyklistiky, kteří chtějí strávit příjemný den s kolem. Jak se již stalo tradicí, připraven bude soutěžní okruh i pro vaše nejmenší, a to přímo v areálu závodiště. Děti odstartují postupně od 10 hodin podle věkových kategorií. Děti startují zdarma a přihlásit se můžou na místě před startem od 8.00 do 9.45 hodin. V cíli dostane každý závodník malý dárek od generálního partnera společnosti AIMTEC.

 

Letošní novinka - ALLIANZ open jízda (zdarma)

Tato jízda je pro všechny, kteří nechtějí jet o závod s časem, ala chtějí si jen projet trasu DB Schenker Race bez nároku na tričko, číslo, občerstvení, a dalších užitečnýé věci. Start ze zadních řad po odstartování hlavního závodu.

 

V doprovodném programu je biková škola, nafukovací a jiné atrakce nejen pro děti, a to vše zdarma.

 

testPro všechny, kteří nebudou mít závodní ambice, je pak připravena tombola losovaná ze všech startovních čísel. Ten nejšťastnější pak domů odjede třeba na novém kole... Věříme, že hlavním lákadlem pro účast na  AIMTEC Open Race nebudou ani tak ceny pro vítěze, jako pocit, že jste udělali něco pro své zdraví, že jste strávili čas se svými přáteli na příjemné sportovní akci a přitom poznali blízké okolí města Plzně. AIMTEC Open Race, to ovšem není jen ryze sportovní akce. Po dojezdu na vás čeká bohatý doprovodný program. Mezitím vám jistě zbyde chvilka na výměnu dojmů z projeté tratě nad dobrým jídlem a pitím. Poté můžete vyzkoušet některou z připravených atrakcí, či jen vstřebat únavu z vašeho výkonu.

 

Nezbývá, než najet několik kilometrů jako přípravu a postavit se s námi na start. Na start závodu vás zve generální partner AIMTEC, a.s.

 

 

Další články a informace

Cyklomaraton Tour okolo Plzně letos již potřetí - pozvánka na jeden z minulých Cyklomaratonů Okolo Plzně

Dobojováno - CyklomaratonTour Okoloplzně zná vítěze - článek o jednom z minulých Cyklomaratonů Okolo Plzně

http://cyklomaratontour.cz/okoloplzne/ - oficiální stránky akce

www.aarcha.cz - stránky pořadatele akce