Na úvodní stránku
mail

Služby pro cyklisty

Cykloprůvodci

article

Někdy ani dobrá mapa nestačí, stejně zabloudíte nebo nedojedete k plánovanému cíli. Snazší je poradit se s průvodcem, či využít jeho služby přímo v terénu. Můžete tak bez bloudění poznat spoustu zajímavých míst i méně známých cest. Právě místní znají i to, co na mapách není. Služba, která není v zahraničí ničím neznámým, je u nás spíš bílou vránou.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 11.08.2016

Plzeň

Monika ČECHUROVÁ, cykloprůvodkyně pro Plzeňsko & Brdy

Žije v Plzni. Miluje toulky přírodou a hvězdné nebe. Svůj život spojila s kartografií, geografií a astronomií. A také s cestováním po Čechách i zemích vzdálenějších. V rámci více než desetileté spolupráce s katedrou geografie na Západočeské univerzitě v Plzni připravila množství odborných i popularizačních přednášek a řadu terénních exkurzí s geografickou tématikou. Je autorkou několika pořadů pro děti, studenty i veřejnost v plzeňském planetáriu. Odjakživa ji okouzlovaly příběhy kamenů, které v sobě skrývají miliony let vývoje Země, a tak se geologie stala její zálibou. Průvodcuje pěšky a na elektrokole. Ráda představí zajímavá místa Plzeňska, Rokycanska a Brd i vám.


Kontakt: Tel. 605 966 925, moni.ce@seznam.cz

Jiří HOLOMEL, cykloprůvodce pro Plzeňsko & Brdy

Žije ve Třemošné. Celkem 18 let vedl kroužek cykloturistiky při Středisku volného času v Plzni, organizoval cyklotábory a další cykloturistické, vodácké a pěší akce. Je duchovním otcem oblíbených plzeňských cyklovlaků a od roku 2001 se každým rokem podílí na jejich organizaci a připravuje podklady pro doporučené trasy. Od roku 2015 píše Tipy na výlet na kole, publikované v Plzeňském deníku. Přispívá na regionální portál pro cyklisty Plzeňského kraje www.plzenskonakole.cz. Při svých toulkách po Čechách hodně fotografuje a fotky pak publikuje. Vzhledem ke své zálibě v historii plánuje své trasy především po historických pozoruhodnostech a v rámci Brd po stopách působení armády. Po domluvě připraví trasu pěší nebo cyklo na míru pro jednotlivce i skupiny podle požadavků zadavatele. Mluví česky, německy, částečně rusky a anglicky. Kontakt: Tel. 727 204 227, j.holomel@centrum.cz

Radka ŽÁKOVÁ (cykloRADKA), cykloprůvodkyně pro Plzeňsko & Brdy

Průvodce na kole po regionu, rady kudy jet na Plzeňsku, informace o cyklostezkách a cyklotrasách. Ve spolupráci s Informačním centrem města Plzně pořádá cykloprohlídky, tj. pravidelné vyjížďky na kole pro veřejnost s výkladem průvodce. Po domluvě připraví i vyjížďku na kole pro jednotlivce i skupiny dle zadaných požadavků (délka trasy, náročnost, zaměření – památky, výhledy, přírodní zajímavosti, geologie). Poskytuje i informace o cyklostezkách a cyklotrasách v Plzni a jejím okolí a o nejvhodnějších cestách pro cyklisty. Mluví česky, slovensky, anglicky, částečně francouzsky a rusky.

Kontakt: Tel. 777 093 290, Skype: aknudar
cykloradka@seznam.cz  www.cykloradka.cz

 

 

Nýrsko

František BECHYNĚ, cykloprůvodce pro Šumavu a Pošumaví

 

testPrůvodce na kole v blízkém i vzdáleném okolí Nýrska na jeden den, na víkend na dovolenou. Poznejte krásy Pošumaví v oblasti Železná Ruda až Všeruby a to nejen v Česku, ale i Německu. Co potřebujete - horské nebo trekové kolo, doporučuji cyklistickou přilbu, nebát se kopců, i když, co se nedá vyjet, se dá vytlačit. Trasy mohou být  jak pro zdatné sportovce, nebo pro rodiny s dětmi, tak pro ostatní zájemce - cykloturisty. Trasy vedou po značených cyklostezkách, místy po turistických stezkách, nebo po cestách, které tyto spojují. Neslibuje pouze doprovod na singletracích a freeridech - většinou jezdí po CHKO nebo NP Šumava. V případě zájmu doporučí vhodné ubytování v regionu.

 

Kontakt: Tel. 605 412 193, Skype: bedast1

bechyne@posumave.cz, www.posumave.cz

 

 

Český les

Dáda CVACHOVEC, cykloprůvodce pro Domažlicko a Tachovsko

testPrůvodce Českým lesem z Bělé nad Radbuzou, který dobře zná Domažlicko, Tachovsko, může doporučit dobré stravovací i ubytovací služby, ukázat zajímavosti v tomto kraji. Náročnost tras dle vašeho výběru s doporučením MTB nebo trek. Ničeho se nebojí... Mluví částečně anglicky.

 

Kontakt: tel. 775 106 386

cdada@seznam.cz

 

 

 

 

Pavel VOTRUBA, cykloprůvodce pro Domažlicko a Tachovsko

testPrůvodce Českým lesem z Bělé nad Radbuzou, v pracovních dnech k dispozici na Městském úřadě v Bělé nad Radbuzou (tajemník). Má dobrou znalost zdejšího okolí - Domažlicko, Tachovsko, může doporučit dobré stravovací i ubytovací služby, zajímavosti v našem kraji. Náročnost tras dle vašeho výběru s doporučením MTB nebo trek.

 

Kontakt: Tel: 723 899 653, Skype: namestek.pavelvotruba
Pavel.Votruba@seznam.cz