Na úvodní stránku
mail

Služby pro cyklisty

Cykloprůvodci

article

Někdy ani dobrá mapa nestačí, stejně zabloudíte nebo nedojedete k plánovanému cíli. Snazší je poradit se s průvodcem, či využít jeho služby přímo v terénu. Můžete tak bez bloudění poznat spoustu zajímavých míst i méně známých cest. Právě místní znají i to, co na mapách není. Služba, která není v zahraničí ničím neznámým, je u nás spíš bílou vránou.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 11.08.2016

Plzeň

Radka ŽÁKOVÁ (cykloRADKA), cykloprůvodkyně pro Plzeňsko

Průvodce na kole po regionu, rady kudy jet na Plzeňsku, informace o cyklostezkách a cyklotrasách. Ve spolupráci s Informačním centrem města Plzně pořádá cykloprohlídky, tj. pravidelné vyjížďky na kole pro veřejnost s výkladem průvodce. Po domluvě připraví i vyjížďku na kole pro jednotlivce i skupiny dle zadaných požadavků (délka trasy, náročnost, zaměření – památky, výhledy, přírodní zajímavosti, geologie). Poskytuje i informace o cyklostezkách a cyklotrasách v Plzni a jejím okolí a o nejvhodnějších cestách pro cyklisty. Mluví česky, slovensky, anglicky, částečně francouzsky a rusky.

Kontakt: Tel. 777 093 290, Skype: aknudar
cykloradka@seznam.cz  www.cykloradka.cz

 

 

Nýrsko

František BECHYNĚ, cykloprůvodce pro Šumavu a Pošumaví

 

testPrůvodce na kole v blízkém i vzdáleném okolí Nýrska na jeden den, na víkend na dovolenou. Poznejte krásy Pošumaví v oblasti Železná Ruda až Všeruby a to nejen v Česku, ale i Německu. Co potřebujete - horské nebo trekové kolo, doporučuji cyklistickou přilbu, nebát se kopců, i když, co se nedá vyjet, se dá vytlačit. Trasy mohou být  jak pro zdatné sportovce, nebo pro rodiny s dětmi, tak pro ostatní zájemce - cykloturisty. Trasy vedou po značených cyklostezkách, místy po turistických stezkách, nebo po cestách, které tyto spojují. Neslibuje pouze doprovod na singletracích a freeridech - většinou jezdí po CHKO nebo NP Šumava. V případě zájmu doporučí vhodné ubytování v regionu.

 

Kontakt: Tel. 605 412 193, Skype: bedast1

bechyne@posumave.cz, www.posumave.cz

 

 

Český les

Dáda CVACHOVEC, cykloprůvodce pro Domažlicko a Tachovsko

testPrůvodce Českým lesem z Bělé nad Radbuzou, který dobře zná Domažlicko, Tachovsko, může doporučit dobré stravovací i ubytovací služby, ukázat zajímavosti v tomto kraji. Náročnost tras dle vašeho výběru s doporučením MTB nebo trek. Ničeho se nebojí... Mluví částečně anglicky.

 

Kontakt: tel. 775 106 386

cdada@seznam.cz

 

 

 

 

Pavel VOTRUBA, cykloprůvodce pro Domažlicko a Tachovsko

testPrůvodce Českým lesem z Bělé nad Radbuzou, v pracovních dnech k dispozici na Městském úřadě v Bělé nad Radbuzou (tajemník). Má dobrou znalost zdejšího okolí - Domažlicko, Tachovsko, může doporučit dobré stravovací i ubytovací služby, zajímavosti v našem kraji. Náročnost tras dle vašeho výběru s doporučením MTB nebo trek.

 

Kontakt: Tel: 723 899 653, Skype: namestek.pavelvotruba
Pavel.Votruba@seznam.cz