Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cyklovlakem na Slavnosti jablek v Krasíkově

article

V sobotu 3. října vyjede z Plzně do Konstantinových Lázní výletní vlak Jablečný expres, aby pohodlně dopravil rodiny s dětmi, pěší turisty a cykloturisty na Slavností jablek konané na vrchu Krasíkov. Cykloturisté budou mít ve vlaku řazen vůz pro přepravu jízdních kol a od pořadatelů připravené materiály s návody na zajímavé výlety v půvabném okolí Konstantinových Lázní. Pro zpestření cesty pojede v soupravě vlaku také oblíbený bufetový vůz. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru cyklovlaku - kdo to nezažil, neví o čem to je.

Autor: cykloRADKA (text), Míra KLAS (text a foto) Aktualizace: 29.09.2009

testBohatý kulturní program pro malé i velkézačne na Krasíkově ve 12:30. Proběhne oblíbené moštování a soutěž o nejlepší štrúdl, do které se vynalézavé hospodyňky se svými výtvory mohou přihlásit přímo na místě do 14 hodiny. Z programu na Slavnostech jablek dále vybíráme: křest nové knížky Práce jako kostelek, která pojednává o nesnadné práci dobrovolných oživovatelů zašlých kostelů na území Sudet. Je připraveno hudební vystoupení skupiny Cavalla, taneční vystoupení skupiny Romance a pro děti loutkové divadlo. Závěr programu již ve večerních hodinách uzavře nultý ročník Koňského bálu ve dvoře Krasíkov.

 

Pěším turistům můžeme doporučit vystoupit v Konstantinových Lázních, prohlédnout si podzimně naladěný lázeňský park a po značené naučné stezce přes vyhlídku na Ovčím vrchu dojít na Krasíkov. Pro rodiny s kočárky je však vhodnější přístupová trasa spodní částí naučné stezky přes Čeliv. Turisté po obou trasách dojdou v poklidu na hrad před začátkem Slavností. Nejkratší cesta nazpět z Krasíkova k vlaku, vede po málo frekventované silnici na zastávku Kokašice, návštěvníci ji ujdou za 45 minut. Vlak z Kokašic odjíždí v 17:10.


testZ Plzně Jablečný expres odjíždí v 8:50, nazpět přijede v 18:28. Jízdenky je možné zakoupit nejlépe v předprodeji u sdružení DEMARO, Ledecká 23, Plzeň, mezi 9 -18 h v pracovní dny (tel. 606 659 855) nebo přímo ve vlaku. Pokud jste si již místa nerezervovali, budete mít možná už smůlu. O cyklovlaky bývá totiž velký zájem!


Pokud byste si chtěli připravit vlastní cyklovýlet po Konstantinolázeňsku, doporučuji nechat se inspirovat trasami Jiřího Bízka v šikovné brožurce KONSTANTINOLÁZEŇSKO na kole, 22 tras pro silniční a horskou cyklistiku (brožura s mapou 1:100 000), která je v Plzni k dispozici v GPS a mapovém centru v Martinské ulici.

 

Přečtěte si také

Na kole do jediných lázní v Plzeňském kraji - tip na vícedenní výlet na kole

KONSTANTINOLÁZEŇSKO na kole, 22 tras pro silniční a horskou cyklistiku (brožura s mapou 1:100 000) - inspirativní cykloprůvodce Jiřího Bízka

 

Přílohy

Pozvánka na akci (658.65 kB)

Fotogalerie