Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Do práce na kole 2014: Ať zvonky zvoní a Plzeň voní!

article

V Plzni se letos podruhé rozjela akce Do práce na kole. Jejím cílem je propagovat městskou cyklistiku jako součást životního stylu, který pomáhá zlepšit zdravotní stav obyvatel, omezuje znečišťování ovzduší měst automobilovým provozem a oživuje městské ulice. Pokud jste někdy vycestovali za Šumavu třeba do Řezna/ Regensburgu nebo Norimberku, tak víte, jak vypadá tamější všednodenní provoz. Všude jezdí cyklistky a cyklisté, člověk nestačí uhýbat, když omylem vstoupí na cyklostezku nebo pruh vyhrazený pro kola. A zvonky zvoní...

Autor: Franta ŘEZÁČ (text&foto), Tomáš MACEK (foto) Aktualizace: 07.05.2014
Vstoupit do diskuse (0)

testPro letošní květen se v Plzni přihlásilo 263 účastníků (vloni skoro 200). Kampaň probíhá od 5. května v 19 městech České republiky a zúčastní se jí několik tisíc lidí. Na celonárodní úrovni ji organizuje pražské sdružení Auto*Mat, v Plzni pak Centrum pro životní prostředí a zdraví ve spolupráci s iniciativou Plzeň na kole.

 

„Máme obrovskou radost, že se letos zapojilo podstatně více lidí, kteří vytvořili více týmů než v loni. Zvětšil se i počet zapojených firem či institucí, ve kterých se rozhodli pro pravidelné ježdění na kole či koloběžce. Jezdí ajťácí, účetní, lékaři, zdravotní sestry, ale také policisté, učitelé, pivovarníci, zaměstnanci neziskových organizací nebo bankéři," uvedl Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví a doplnil: „Zatímco ani jediný tým nemáme zaregistrován z pracovníků plzeňského magistrátu nebo městských obvodů, několik týmů se opět přihlásilo z Fakultní nemocnice Plzeň a ze Západočeské univerzity. Rekordmanem se však letos v Plzni stala firma Zodiac Galleys Europe sídlící na Borských polích, ze které se zaregistrovalo 38 účastníků v 10 týmech." Firmy se mohou zapojit do soutěže v Cyklozaměstnavatel roku. Titul získá firma nebo instituce, která sestavila alespoň jeden tým a která poskytne svým zaměstnancům nejlepší podmínky pro dojíždění do práce na kole, např. parkování pro kola, sprchy, zaměstnanecké výhody apod. Jednotlivci, kteří jezdí na větší vzdálenost, pak mohou soutěžit v počtu ujetých kilometrů.

 

V rámci akce se uskuteční také výstava kreseb s cyklistickou tématikou v „Myší díře" mezi Resslovou a Harantovou ulicí. Vernisáž proběhne na státní svátek 8. května v 17 hodin odpoledne.

 

Přečtěte si také

Krásný sen aneb plzeňská Velká jarní cyklojízda 2014 

Do práce na kole - v Plzni vyhlásili vítěze 

 

 

Diskuse (0)

Vstoupit do diskuse