Na úvodní stránku
mail

Zajímavá místa

Naučná stezka pro pěší i cyklisty Blovickem pěšky i na kole

article

Naučná stezka Blovickem pěšky i na kole je určena spíš méně zdatným cyklistům. Využít ji mohou i rodiny s dětmi. Okružní trasa má 25 kilometrů a je na ní sedm zastavení s informačními tabulemi věnujícími se především ochraně přírody a krajiny. Trasa  NS je vyznačena zlutočernými tabulkami  v barvách cyklistického značení. Za delší zastavení stojí Informační, naučné a odpočinkové centrum se sedmi tabulemi pod kostelem v Seči. Trasa NS částečně vede po značených cyklotrasách 2143 a 31. Můžete si ji projet sami podle naší mapky. Do Blovic se přitom dostanete na kole nejlépe po CT 31 podél Úslavy. Pokud máte menší děti a z Plzně by to na ně bylo příliš daleko, můžete do Blovic dojet vlakem nebo autem.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 05.05.2009

testTrasa NS

Blovice (start) - Seč (odpočinkové místo pod kostelem) - Chocenický Újezd (dále po CT2143) - Unětice - Hadovka - Střížovice - Chlum - Vlčtejn - Zdemyslice - Blovice (dále po CT 31) 

 

O naučné stezce si můžete také přečíst na stránkách mikroregionu Úslava. Tam najdete také jednotlivá zastavení. 

 

Trasy dříve vyznačených naučných stezek na jižním Plzeňsku jsou uvedeny v brožurce Příští zastávka JIŽNÍ PLZEŇSKO - vystupovat!, která je zdarma k dispozici v tištěné podobě v IC Přeštice, Starý Plzenec, Nepomuk, Spálené Poříčí a v Blovicích na zámku v muzeu. Můžete si ji také stáhnout v elektronické podobě zde.

 

Přečtěte si také

O otevření NS Blovickem pěšky i na kole jsme psali v článku Nová naučná stezka Blovickem pěšky i na kole otevřena. Fotografie z otevření a zajímavých míst na trase najdete ve fotogalerii níže.

 

Fotogalerie