Na úvodní stránku
mail

Cyklostezky a cyklotrasy

Co nejvíce informací o stávajících, nově budovaných i právě rozkopaných a tedy neprůjezdných cyklostezkách i o značených cyklotrasách. 

Nová cyklostezka do Třemošné je již průjezdná

article

Tesně před dokončením je nová cykostezka do Třemošné, která vede od železniční zastávky Plzeň-Bolevec kolem Kameňáku podél železniční trati do Třemošné. Nový asfaltový chodník již využívají cyklisté i pěší, přestože značení ještě není úplné. Nová stezka navazuje na cyklostezky vedoucí podél Plaské ulice od boleveckých VŠ kolejí přes konečnou tramvaje v Bolevci až k žst. Plzeň - Bolevec. Součástí stavby je i vybudování přechodu přes frekventovanou komunikaci, kde bylo přecházení vždy nebezpečné. Přechod je vybudován o kousek dál v místě, kde je komunikace rovná a tedy i přehledná. Bezpečnost chodců a pěších zvýšuje ostrůvek uprostřed silnice, umožňující přejít či přejet nadvakrát. Zejména cyklisté pak ocení hladký přejezd přes železniční trať v místech, kde se kola doslova přehazovala přes koleje.

 Autor: cykloRADKA (text a foto), Standa SLADKÝ (foto) Aktualizace: 27.09.2007

Občany města pak také jistě potěší, že investici město pouze spolufinancovalo a z celkové částky  přes 13mil. Kč přispěl stát prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury částkou  7,7 mil. Kč.

 

Vzhledem k tomu, že stezka vede rekreační oblastí Boleveckých rybníků a představuje realtivně dlouhý úsek s kvalitním povrchem, dá se očekávat, že v příští sezóně ji cyklisté budou hojně využívat. Nejspíš se k nim přidají i bruslaři a maminky s kočárky, tak jen doufejme, že se všichni i na těch místech, kde se stezka „houpe“ a zatáčí, bezpečně vyhnou.

 

Fotogalerie