Na úvodní stránku
mail

Cyklostezky a cyklotrasy

Co nejvíce informací o stávajících, nově budovaných i právě rozkopaných a tedy neprůjezdných cyklostezkách i o značených cyklotrasách. 

Nová cyklostezka do Třemošné je již průjezdná

news

Tesně před dokončením je nová cykostezka do Třemošné, která vede od železniční zastávky Plzeň-Bolevec kolem Kameňáku podél železniční trati do Třemošné. Nový asfaltový chodník již využívají cyklisté i pěší, přestože značení ještě není úplné. Nová stezka navazuje na cyklostezky vedoucí podél Plaské ulice od boleveckých VŠ kolejí přes konečnou tramvaje v Bolevci až k žst. Plzeň - Bolevec. Součástí stavby je i vybudování přechodu přes frekventovanou komunikaci, kde bylo přecházení vždy nebezpečné. Přechod je vybudován o kousek dál v místě, kde je komunikace rovná a tedy i přehledná. Bezpečnost chodců a pěších zvýšuje ostrůvek uprostřed silnice, umožňující přejít či přejet nadvakrát. Zejména cyklisté pak ocení hladký přejezd přes železniční trať v místech, kde se kola doslova přehazovala přes koleje.

 

Aktualizace: 27.09.2007

Nýřany, nová cyklostezka podél Benešovy ulice

news
Ten, kdo alespoň občas vyjíždí na kole z Plzně na západ přes Vejprnice a Tlučnou uvítá informaci o nově budovaných cyklostezkách podél Benešovy ulice. Cyklista přijíždějící od Plzně na konci Tlučné přejede přes železniční přejezd a napojí se na Benešovu ulici, která ho dovede až centra Nýřan. Nyní uzavřený úsek Benešovy ulice od žst. přejezdu ke křižovatce s Havířskou ulicí (odbočka na Kozolupy) by měl být zprovozněn na začátku října, už nyní jsou na velké části z asi půl kilometru dlouhého úseku vybudovány jednosměrné cyklostezky v úrovni chodníku s asfaltovým povrchem.

 

Aktualizace: 04.09.2007

Nové stezky v Plzni na Slovanech

news
Již několik měsíců probíhá  rekonstrukce Částkovy a Francouzské třídy v Plzni na Slovanech. Cyklisty ještě potěší, že se na ně s novými komunikacemi nezapomnělo. Na již dokončeném úseku Částkovy ulice od kruhového objezdu k Penny marketu u křižovatky s Lobezskou je stezka po obou stranách již dokončená, na Francouzské třídě kolem kruhového objezdu i v Částkově ulici od kruhového objezdu ke Slovanské s teprve dokončuje. Jízda po cyklostezce kopírující kruhový objezd bude pro cyklisty jistě lahůdkou.
Aktualizace: 07.08.2007