Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Nové cyklotrasy v mikroregionu Radbuza

article

Pracovníci ZAS Koloveč již některé značky instalovali

Značených cyklotras v našem kraji přibývá. Místa, kde dříve značené trasy chyběly, se postupně zaplňují. Po šesti nových cyklotrasách vyznačených a slavnostně otevřených letos koncem jara na Kralovicku a dvou trasách vedoucích přes Vejprnice, přibydou letos v létě další cyklotrasy i na jihozápad od Plzně. Sedm nových cyklotras se právě vyznačuje v mikroregionu Radbuza.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 14.07.2008

testMikroregion Radbuza si nechal již koncem minulého roku zpracovat projekt značení cyklotras, který navrhnul vedení nových cyklotras (CT) mezi Holýšovem, Stodem, Chotěšovem a Dobřany. Návrh vytváří celek s páteřní trasou č. 2268 procházející z Dobřan přes Chotěšov, Stod a Hradec do Holýšova a okružní trasou, která tuto páteřní objíždí po hranicích mikroregionu severní (CT2271) a jižní variantou (CT2270). CT 2166 pak páteřní CT2268 protíná severojižním směrem, CT2272 umožní propojení s CT306 do Kladrub a CT2269 napojení na CT37 ve Lhotě u Stříbra. Tento projekt odpovídá schválené Strategii rozvoje Mikroregionu Radbuza.

 

Zpracování projektu spolu s výrobou a instalací značení bude stát celkem bezmála 330tis. korun, dotací ve výši 100tis. korun na něj přispěl Plzeňský kraj. Cyklisty určitě potěší, že nezůstalo jen u směrových značek označujících čísla trasy, ale zpracovatel projektu nezapomněl na směrovky k zajímavostem na trase, které jsou v našem kraji ojedinělé. Využití piktogramů je zde na místě, neboť mikroregion předpokládá, že na cyklotrasu 2268 z Dobřan do Holýšova bude později přeložena mezinárodní cyklotrasa z Prahy přes Plzeň do Regensburgu. Měla by zde být vybubována kvalitní cyklostezka, která umožní komfortní cestování i dálkovým cykloturistům s koly obtěžkanými brašnami.

 

test„Tím ale skončit nechceme," říká předseda výkonné rady mikroregionu Jaroslav Sýkora. „Podali jsme si žádost o dotaci na propagaci těchto nových cyklotras, ale bohužel jsme neuspěli. Chceme to ale zkusit znovu. " říká. "Vyznačení tras je jen začátek. Chtěli bychom také doplnit drobnou infrastrukturu pro cyklisty - cyklostojany, odpočívky, mapy," říká manažerka mikroregionu Radbuza inženýrka Pelikánová. Informace v tištěné podobě i na internetu cyklisté určitě přivítají. Stačí aby nějaký vtipálek zničil značku a mapa se na trase stává nutností.

 

Některé z cyklotras jsou již vyznačeny, jiné budou pracovníci ZAS Koloveč instalovat v nejbližších dnech tak, aby bylo během srpna značení kompletní. Pokud si chcete některou z tras projet, tak zkuste 2268 z Dobřan - ta už vyznačená je. Pracovníky ZAS Koloveč jsme zastihli při instalaci značek nedaleko Mantova.

 

Odkazy

http://www.plzenskonakole.cz/cz/sest-novych-cyklotras-kolem-kralovic-otevreno-320.htm
http://www.plzenskonakole.cz/cz/slavnostni-otevreni-padr-ske-cyklotrasy-338.htm

Fotogalerie