Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

V Praze se připravuje již druhý cyklistický veletrh FOR BIKES

article

Svezeníčko v půvabném cargo biku vyzkoušel i tým touškovského DURATECu

V loňském roce se uskutečnil v pražských Letňanech první ročník cyklistického veletrhu FOR BIKES. Specializovaný veletrh na cyklistiku BIKE Brno je pro Plzeňáky trochu z ruky, a tak není divu, že se jich na loňský FOR BIKES vypravilo i z našeho regionu dost. Svojí návštěvností  předčil první ročník očekávání nejen pořadatele, firmy ABF, ale i mnohých vystavovatelů. Co nabízel loňský ročník FOR BIKES a co nabídne ten letošní? Projděte si s námi veletržní menu...Autor: cykloRADKA Aktualizace: 27.01.2011

testPro ty, co se vypraví na FOR BIKES již v pátek 25. března, je připraveno oficiální zahájení veletrhu. Toho se ujme Zdeněk Štybar, loňský cyklokrosový mistr světa a pátý nejlepší sportovec roku. Jako osobnost veletrhu bude Štybar otevírat brány výstaviště. Pak se s ním budete moci potkat v expozici firmy RIDLEY, na jejíž kolech závodí, kde bude také při autogramiádě podepisovat knihu o cyklokrosu. O cyklistické ántré veletrhu se také postají cyklisté z pražského Klubu velocipedistů na historických kolech.

 

testStejně jako loni, budou i letos expozice vystavovatelů na FOR BIKES nabízet hlavně kola. Najdete zde ale i stánky s výbavou na kola, nebo cyklistickým oblečením. Asi největší boom zažívají nyní elektrokola - to se projevilo i na nárůstu vystavovatelů. I letos budou moci návštěvníci využít velkou testovací dráhu na elektrokola v samostatné hale. Jen loni ji vyzkoušel o na dva tisíce návštěvníků.

 

Hala 7 poskytne adrenalinovou podívanou na U rampě, kde budou jezdit nejlepší jezdci BMX kol v čele s Michalem Beranem. Jejich seznam najdete v příloze tohoto článku. Další zajímavou podívanou jistě připraví trial show Vlasty Čiháčka a jeho kolegů. Pro ty, co vyhledávají novinky, čeká na FOR BIKES překvapení v jedné z hal vybavené velkým bazénem. Pokud byste si mysleli, že tam instruktoři budou předvádět plavání kol, zmýlili byste se. Půjde o něco trochu jiného. Poprvé na českém veletrhu tu bude předváděn akvabiking. Pokud nevíte, jak spolu jde dohromady šlapání do pedálů a spousta vody, nezbyde vám nic jiného, že se na FOR BIKES zajet podívat.

 

Při návštěvě veletrhu můžete nastřádat  inspiraci pro další cyklovýlety. Nabídku cyklotras i cyklostezek zde budou nabízet města i regiony z celé ČR včetně Plzeňského kraje.  Pokud byste chtěli vyrazit někam dál, můžete oťuknout nabídku cestovních kanceláří.

 

Pořadatelé veletrhu jsou letos připraveni i na cyklisty, co k výstavišti přijedou na kole. U hlavního vchodu na ně čekají stojany na kola, kde budou moci svého dvoukolého miláčka zaparkovat. Pokud dojede někdo na letošní FOR BIKES na kole před jedenáctou dopledne, bude mít  vstup zdarma.

 

Vystavovatelé z Plzeňska

DURATEC - výrobce kol z Města Touškov

Plzeňský kraj - nabídka pro cyklisty

Cykloknihy - specializované plzeňské nakladatelství, které vydává původní i překladové knížky o cyklistech a jejich cestování

plzenskonakole.cz - regionální informační portál pro cyklisty (vystavuje na společném stánku s portálem NaKole.cz a s Nadací Partnerství, která je garantem certifikace Cyklisté vítáni.

 

Informace pro návštěvníky

Termín a místo konání
25. - 27. března 2011, PVA Letňany


Otevírací doba
25. března 2011: 10.00 - 19.00
26. března 2011: 10.00 - 18.00

27. března 2011: 10.00 - 18.00


Cena vstupného
Základní vstupné: 100 Kč
Děti do 10 let: zdarma 

Cyklisté, kteří přijedou na kole

- pouze do 11h: zdarma

 

Příjezd na veletrh

Vlakem+metrem

Veletržní areál PVA Letňany se nachází v blízkosti stanice metra C Letňany. Z hlavního nádraží v Praze se tedy dejte metrem linky C směrem do stanice Černý most a vystupte ve stanici Letňany. V Praze můžete cestovat v metru i s kolem - ovšem jen na k tomu vyhrazených místech v soupravě.

 

Autem od Plzně

Dálnicí D5, odbočit před Zličínem na Brno, Teplice, pokračovat po Pražském okruhu směr Teplice až k mimoúrovňové křižovatce u PVA 

 

Přečtěte si také

V Praze bude 1. ročník cyklistického veletrhu FOR BIKES - první informace o novém chystaném veletrhu v Praze

Cyklistický veletrh FOR BIKES za pár dní startuje - pozvánka na loňský 1. ročník veletrhu FOR BIKES

Christiania bike na veletrhu FOR BIKES - článek o loňském FOR BIKES na spřáteleném portále NaKole.cz

 

PR článek


Přílohy

FOR BMX 2011 (896.50 kB)

Fotogalerie